بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

اندازه آلت(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

اختلالاتی که بر دستگاه تناسلی مرد تاثیر می گذارند

پسران گاهی مشکلات دستگاه تناسلی را تجربه می کنند. در ذیل بعضی نمونه هایی از اختلالاتی که بر دستگاه تناسلی مرد تاثیر می گذارند ذکر می گردد:

اختلالات کیسه بیضه ، بیضه ها یا اپیدیدیم
شرایط تاثیر گذار بر محتویات کیسه بیضه ممکن است بیضه ها ، اپیدیدیم یا خود کیسه بیضه را شامل شوند ،

• آسیب بیضه ای

حتی آسیب جزئی به بیضه ها می تواند درد شدید، کبودی یا تورم ایجاد کند. اکثر صدمات بیضه ای زمانی رخ می دهند که بیضه ها معمولاً طی ورزش یا بخاطر لگد و ضربه های دیگر،‌ آسیب می‌بیند.

 پیچش بیضه زمانی پیش می‌اید که یکی از بیضه ها بدور خودش می‌چرخد و جریان خون آن دچار اختلال می‌شود و معمولا جراحی اورژانس برای رفع آن نیاز است.

• واریکوسل :

این حالت در واقع واریس و یا گشاد شدگی سیاه‌رگ‌های بیضه است. واریکوسلها معمولاً در زمان بلوغ ایجاد می شوند . آنها معمولاً بی ضرر هستند ولیکن در بعضی افراد به بیضه آسیب رسانده یا تولید اسپرم را کم می کنند.
سرطان بیضه ای :

این بیماری یکی از شایعترین سرطانهای مردان کمتر از ۴۰ سال می باشد. وقتی رخ می دهد که سلولهای داخل بیضه بطور غیر طبیعی تقسیم می شوند و تومور ایجاد می کنند. سرطان بیضه می تواند به بخشهای دیگر بدن هم شیوع یابد اما اگر خیلی زود تشخیص داده شود نتیجه درمان عالی خواهد بود. پسران نوجوان باید ترغیب شوند تا آموزش ببینند از خود معاینه بیضه ای به عمل آورند.

• اپیدیدیمیت:

التهاب اپیدیدیم لوله های مارپیچی که بیضه ها را با لوله ها منی مرتبط می سازد. معمولاً بر اثر عفونت بوجود می آید مثلا بیماری جنسی مسری کلامیدیا و منجر به درد و تورم کنار یکی از بیضه ها می شود.

• ورم بیضه :

وقتی رخ می دهد که مایع در غشای اطراف بیضه ها جمع آوری می شود. ورم بیضه ممکن است باعث تورم بیضه شود اما بطور کلی بی درد است . در بعضی موارد ، جراحی برای اصلاح این وضعیت لازم است .

• فتق مغبنی:

وقتی بخشی از روده ها به داخل کشاله ران یا کیسه بیضه ، رخ می دهد. فتق شبیه برآمدگی یا تروم بخش کشاله ران به نظر می رسد با جراحی می توان اصلاحش کرد.

اختلالات آلت تناسلی
اختلالات تاثیر گذار بر آلت تناسلی عبارتند از :
• التهاب آلت تناسلی :

علائم آن عبارتند از :

قرمزی ، خارش ، تروم و درد . بالانیت زمانی رخ می دهد که سر آلت ملتهب می گردد. همچنین پوست ختنه گاه در صورت عدم ختنه کودک، می‌تواند مبتلا به عفونت قارچی و باکتریایی گردد.

نقص پیشابراه پیشین هیپوسپادیاس :

هیپوسپادیاس اختلالی است که مجرای ادراری زیر آلت باز می شود نه در نوک آن

• تنگی ختنه گاه :

تنگی پوست ختنه گاه آلت تناسلی است و در نوزادان و کودکان شایع می باشد. معمولاً بدون درمان برطرف می شود. اگر در ادرار کردن مشکلی ایجاد کند ختنه توصیه می گردد.

• پارافیموزیس :

زمانی رخ می دهد که آلت ختنه نشده پسری جمع می شود. اما سرجایش بر نمی گردد در نتیجه جریان خون به آلت مختل شده و درد و تورم ایجاد می گردد. پزشک شاید سعی کند به کمک روغن پوست ختنه گاه را جا بیندازد ولیکن چنانچه عملی نشد، ختنه توصیه می شود.

اندامهای تناسلی مبهم :

اندامهای تناسلی مبهم زمانی رخ می دهد که کودکی با اندامهای تناسلی به دنیا می آید که مشخص نیست مذکر است یا مونث . در اکثر پسران بدنیا آمده با اندامهای تناسلی مبهم ، آلت بسیار کوچک است یا اصلاً وجود ندارد اما بافت بیضه وجود دارد. در تعداد کمی از موارد ، کودک دارای بافت بیضه و تخمدان هر دو می باشد.

آلت تناسلی کوچک :

 این حالتی است که آلت گرچه مشکل طبیعی ندارد اما کوچکتر از حد طبیعی و استاندارد است.

• بیماریهای جنسی قابل سرایت :

عبارتند ازویروس نقص ایمنی انسان / سندروم نقص ایمنی اکتسابی ، پاپیلوم ویروسی انسان ، سیفلیس ، کلامیدیا ، سوزاک ، تب خال تناسلی ، و هپاتیت B . این بیماری‌ها از طریق رابطه جنسی از فردی به فرد دیگر منتقل می شوند.
اگر کودکی دارای علائمی از مشکل در دستگاه تناسلی اش باشد یا سوالاتی در زمینه رشد و نمو دارد با پزشکش مشورت نمایید . اکثر مشکلات دستگاه تناسلی مرد را می توان درمان کرد.

منبع: اکسیر

بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

اندازه آلت(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک