بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

افزایش میل جنسی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

post_image

بیماریهای اورژانسی اورولوژی

اورژانس تعریف مشخصی دارد؛ یعنی عارضه‌ای که باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن رسیدگی شود. این زمان،زمان طلایی یا GOLDEN TIME دارد و اگر بعد از زمان طلایی مراجعه شود، متأسفانه هیچ کاری برای آن نمی‌توان انجام داد. اما متأسفانه اکثریت مردم از موارد اورژانسی خبر ندارند و نمی‌دانند چه بیماری‌هایی اورژانسی است. پس بیماریهای اورژانسی کاملا وابسته به زمان است.

 پیچش بیضه

بیضه ممکن است دور طناب بیضه که تامین کننده عروق بیضه است بپیچد.علامت آن درد شدید در ناحیه بیضه است که به‌صورت ناگهانی به‌وجود می‌آید، ممکن است بیضه دچار بادکردگی هم بشود.علت آن این هیچ ربطی به حالت فرد در خوابیدن یا نشستن ندارد.بلکه خودبه‌خود اتفاق می‌افتد.گاهی ممکن است درد به‌علت ضربه خوردن حین بازی فوتبال یا عفونت باشد. اگر عفونت باشد به راحتی با آنتی بیوتیک درمان می‌شود.ولی اگر پیچش بیضه رخ داده باشد اگر چنین حالتی اتفاق بیفتد فرد باید به سرعت ظرف ۲ یا ۳ ساعت خود را به یک متخصص اورولوژی برساند حداکثر ۶ ساعت زمان مراجعه به پزشک متخصص اورولوژی است. اورولوژیست با یک جراحی ساده، بیضه را سر جایش برگرداند. در غیر این صورت بعد از گذشت ۶ ساعت بیضه دچار خون مردگی می‌شود و می‌میرد که دیگر هیچ کاری برای درمان آن نمی‌توان انجام داد.

علت پیچش بیضه

علت عارضه پیچش بیضه به آناتومیک بیضه مربوط است.ممکن است به علت ناهنجاریهای بیضه و یا به‌صورت مادرزادی یک طرف بیضه سنگین‌تر باشد و کمتر از یک درصد پسران ۱۰تا ۲۰ ساله ممکن است با پیچش بیضه مواجه شوند. پیچش بیضه می تواند آسیب جبران ناپذیری باقی بگذارد یعنی باعث شود یک بیضه از بین رود. اگر بیضه از بین برود باید از بدن خارج شود ولی ممکن است به‌علت تغییراتی که در بدن ایجاد می‌کند،سیستم ایمنی بدن را تحت‌تأثیر قرار دهد.در این صورت ممکن است از طریق خون و عکس‌العمل بدن،به بیضه طرف مقابل هم آسیب وارد شود که در اینصورت به عقیمی منجر میشود. کمتر از نیم درصد مردان ممکن است به این عارضه مبتلا شوند.

بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

افزایش میل جنسی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک