بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

ژل بزرگ کننده طول آلت(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

post_image

سرطان بیضه

سرطان بیضه ، شایع ترین بیماری بین مردان بیست ، چهل ساله است ولی در سالهای دیگر نیز ممکن است  ظاهر شود این بیماری هنوز هم از نادر ترین نمونه سرطان در انگلستان است که هر سال یکهزار نفر به جمع سرطانی بیضه می افزاید در هر حال ظرف بیست سال گذشته به تعداد بیماران مبتلا به سرطان بیضه  افزوده شده و دلیل آن هنوز نا شناخته است .

سرطان بیضه  هنگامی توسعه و رشد  می یابد که سلول های  جرمی که در درون بیضه هاست منقسم شوند و بگونه ای غیر عادی بالغ گردند . به این حالت  و یا به عبارت دیگر به این تومور وبستگی وبستگی به آن دارد که حاوی چه نوعی از سلول است .seminmaو یا tratoma  و می گویند

تمام سرطانهای بیضه را می توان درمان کرد و چنانچه به موقع کشف شوند بیش از۹۰% آنها را می توان درمان نمود بقسمی که بیمار کاملا شفا می یابد البته درمان ها ممکن است مختلف باشند و بستگی به ان دارند که سرطان از نوع (( سمی نوما)) است و یا (( تراتوما)) و آیا ازطریق سیستم لنفاوی بدن و یا خون به سایر قسمتهای بدن بیمار سرایت کرده است یا نه ؟

نشانه‌های واریکوسل

این عارضه با واریسی شدن و گشاد شدن عروق وریدی (سیاهرگ‌های) بیضه ظاهر می‌گردد که در دو گروه اولیه و ثانویه تقسیم بندی می‌گردد در نوع اول هیچ عامل ایجاد کننده مشخصی وجود ندارد گرچه تئوری اشکال در دریچه‌های لانه کبوتری وریدهای بیضه، طولانی بودن مسیر این وریدها و احتمال اثر فشاری سایر عروق و احشاء شکمی مطرح می‌باشد اما هنوز علت مشخصی برای آن ثابت نشده است. نوع ثانویه که به دنبال وجود عامل مشخص ایجاد کننده بسته شدن رگ‌های داخل شکم ایجاد می‌گردد.
درصد کمی از واریکوسل‌ها را شامل شده و علت بروز آن اغلب توده‌های شکمی، به ویژه تومورهای بدخیم می‌باشد که تشخیص آن مهم و حیاتی است. و اما نشانه‌های بیماری: ممکن است بیمار با شکایت بزرگی یا عدم تقارن بیضه‌ها یا درد بیضه و یا پس از ازدواج با ناباروری مراجعه کند ولی شایع‌ترین فرم آن، بدون نشانه و به طور اتفاقی حین معاینه متوجه آن می‌گردند. در معاینه، بزرگی و تورم رگ‌های بیضه به خصوص در سمت چپ مشهود است و در حالت ایستاده، و یا افزایش فشار شکمی تشدید می‌یابد و در حالت خوابیده بر طرف می‌گردد (در صورتی که تورم عروق در حالت خوابیده از بین نرفت بایستی به نوع ثانویه آن شک کرد)

جراحی واریس عروق بیضه

در واریکوسلکتومی اقدام به بستن وریدهای بیضه مبتلا می‌باشد که پس از بسته شدن این وریدها به تدریج به دلیل عدم حرکت خون، وریدهای بسته شده کوچک شده و از بین می‌رود و بیماری بر طرف می‌گردد این اقدام از طریق برش کوچکی بر روی پوست شکم به طول ۴-۲ cm قابل انجام است. روش‌های جدید جراحی نیز یکی بسته شدن رگها از طریق کاتتریزاسیون وریدی است. بسته شدن رگ‌های مبتلا که هزینه بالایی را نیاز دارد و درصد موفقیت آن کم است ولی به شکل سرپایی و با کمترین درد انجام می‌شود. روش دیگر لاپاروسکوپی است و روش سوم میکروسرجری بوده که به عقیده بسیاری بهترین روش جراحی واریکوسلکتومی می باشد. امتیاز این روش بزرگنمایی حین جراحی و دسترسی به تمامی وریدهای فرعی است ولی مدت زمان عمل طولانی‌تر و از نظر تکنیکی نیز مشکل می‌باشد.

منبع : متخصص اورولوژی تهران

 

بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

ژل بزرگ کننده طول آلت(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک