جراحی پیوند کلیه

جراحی پیوند کلیه

جراحی پیوند کلیه

برای اولین بار در جهان عمل جراحی پیوند بخشی از کلیه انجام شد

جراحان رومانیایی برای اولین بار در جهان عمل جراحی پیوند بخشی از کلیه را بر روی یک پسر ۳ ساله انجام دادند. یک جراح رومانیایی در این باره گفت: این پسر بچه ۳ ساله مبتلا به نارسایی کلیه، بخشی از کلیه مادرش را در یک جراحی پیوند کلیه نصفه برای نخستین بار در جهان دریافت کرد.
این عمل پیوند در انستیتو اورولوژی و پیوند کلیه در شهر شمال شرقی کلیوج – ناپوکا توسط گروهی از پزشکان به سرپرستی میهای لوکان صورت گرفته است.
یک روز پس از انجام این عمل پزشکان اعلام کردند که حال مادر و فرزند خوب است.
دکتر لوکان در تشریح این عمل پیوند گفت: اگرچه یک کلیه کامل از مادر دریافت شد اما امکان پیوند این عضو به طور کامل وجود نداشت چرا که با بدن پسر وی مطابقت نداشت.
پس از اینکه کلیه از بدن فرد اهدا کننده خارج شد تحت یک میکرو جراحی خارج بدنی قرار گرفت و به دو قسمت تقسیم شد. دو سوم آن به بدن پسر بچه پیوند زده شد و باقی آن قابل نگهداشتن نبود.
این بیمار کوچک از ۹ ماهگی ۶ نوبت در روز تحت عمل دیالیز قرار می گرفت و ظاهر وی شبیه به یک بچه یک ساله است.
گفتنی است که این جراحی با رضایت کامل والدین بیمار و در مدت ۷ ساعت انجام گرفت

عمل پیوند کلیه در دنیا

چین، سومین قدرت اقتصادی دنیاست، با این حال پیوند اعضاء در چین، یکی از مهمترین منابع تامین مالی سیستم پزشکی این کشور به شمار می­رود. زمان انتظار برای پیوند عضو در چین فقط چند روز است، در صورتی که در کشورهای دیگر چندین ماه طول می کشد. این نشان می دهد که یک بانک اهدای عضو اجباری در چین وجود دارد که درخواست های بیماران متقاضی عضو را برآورده می سازد. تفاوت چشمگیری بین تعداد زندانیان اعدامی در چین با تعداد عضو آماده پیوند به بیماران وجود دارد. تعداد این عضوهای آماده برای پیوند در چین، آنقدر زیاد شده که نمی تواند صرفاً از کسانی گرفته شده باشد که داوطلبانه اعضای بدنشان را اهدا کرده اند، بلکه متعلق به تمرین کنندگان فالون گونگ هستند.

فالون گونگ یک روش تزکیه و پالایش تن و روان بر پایه سه اصل حقیقت، نیکخواهی و بردباری است، که هم اکنون بطور آزادانه در بیش از ۱۱۴ کشور جهان تمرین می شود.

 

منبع : teknolojiyejarrahi   و hamseda

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک