جراحیهای کم تهاجمی

جراحیهای کم تهاجمی

جراحی های کم تهاجمی اورولوژی

 امروزه جراحیهای کم تهاجمی با توجه به مزایای متعدد آن نسبت به جراحی های باز به عنوان روش انتخابی در اکثر تخصص ها پذیرفته شده است .جراحی های متعددی در زمینه MIS ، تروما و سونوگرافی برای رشته های جراحی عمومی ، متخصصین زنان ، اورولوژی ، جراحی اعصاب ، فلوشیپ درد ، پرستاران ، مهندسین پزشکی و دامپزشکان جمهوری اسلامی ایران انجام میشود.امروزه لاپاروسکوپی بعنوان تحولی در امر جراحی پذیرفته شده و مزایای آن سبب گردیده تا سریعاً در سراسر دنیا متداول شود.

اندویورولوژی

اندویورولوژی یک زیرشاخه ارولوژی است که در آن از روش های جراحی کمتر تهاجمی استفاده می شود. بر خلاف جراحی های باز، اندویورولوژی از دوربین های کوچک و ابزارهایی برای ورود به مجاری ادرار استفاده می کند.

از طریق مجرای ادراری، می توان به کل مجرای ادرار راه یافت و از این طریق جراحی پروستات، جراحی تومورهای یوروتلیوم و جراحی سنگ را می توان از طریق تجهیزات پیشرفته درمان کرد. همچنین از طریق برش کوچک روی پهلوی بیمار می‌توان به کلیه دسترسی پیدا کرد و سنگ‌ها را از طریق آن خرد و خارج نمود.

لاپاروسکوپی

لاپاروسکوپی یکی از زیرمجموعه های ارولوژی است که گاهاً جایگزین اعمال باز شده است. گرچه لاپاروسکوپی نیازمند استفاده از تجهیزات پیشرفته پزشکی، تیم متخصص جراحی است، با این وجود مزایای حاصل از استفاده از این روش بر این هزینه‌ها غالب گشته است.

منبع : lapsurg و mohebmed

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک