عمل جراحی بینی افتاده

بسیاری از افرادی که به دنبال عمل جراحی انحراف بینی هستند از افتادگی بینی خود ناراضی هستند،هم چنین یکی از مشکلاتی که بسیاری از بیماران جراحی زیبایی با آن رو به رو هستند و نیاز به عمل بینی ثانویه دارد ،افتادگی طاق میانی است.اغلب این مشکل زمانی مشاهده می شود که در جراحی بینی اول از هامپیکتومی استفاده شده است.برخی از جراحان بازسازی یک سوم میانی ( دریچه های داخلی) بینی را با استفاده از فلپ های گسترده شده و یا پیوندی جدی نمی گیرند.
شکست در بازسازی این ناحیه در جراحی انحراف بینی منجر به ایجاد نقص به شکل وی برعکس شده که نه تنها زیبا نیست بلکه در کارکرد نیز دچار مشکل است، بدین معنی که در مسیر جریان هوا مانع ایجاد می کند. فلپ های گسترده شده دریچه های داخلی را باز کرده و عرض کافی در قسمت یک سوم میانی بینی را بازسازی می کند.

علائم انحراف بینی :

خر و پف کردن هنگام خواب
خشک شدن دهان هنگام خواب
مشکلات تنفسی
اختلال در سیستم بویایی
آبریزش بینی بیش از حد
گرفتگی یک طرفه بینی عفونت سینوسی

انحراف بینی می تواند علت خون دماغ باشد

علل به وجود آمدن انحراف در بینی :

رشد سریع در دوران بلوغ
ضربه وارد شدن به بینی
جراحی بینی

درمان انحراف بینی

یکی از راه هایی که به بهبودِ مشکلاتِ انحراف بینی کمک قابل توجهی خواهد کرد ، استفاده از اسپری های مرطوب کننده است اما قابل ذکر است که استفاده از این روش در صورتی موثر خواهد بود که انحراف بینی ناچیز باشد و نیازی به عمل انحراف بینی نداشته باشد اما اگر انحراف بینی شدید باشد حتما باید با استفاده از روش های جراحی برای رفع این عارضه استفاده کرد .

nose

جراحی انحراف بینی چگونه است :

در این روش ابتدا برش کوچکی در قسمت انحراف دار بینی ایجاد می شود سپس قسمتی از تیغه بینی برداشته یا اصلاح می شود .

طول مدت این عمل ۳۰ دقیقه است و بیمار سه روز بعد از صاف کردن بینی می تواند در محل کار خود حاضر باشد و همچنین باید در هفته های اول به وسیله سرم نمکی حفره های بینی خود را شستشو دهد .

بیشتر افراد این تصور را دارند که عمل جراحی بینی ظاهر بینی را نیز اصلاح می کند اما جراحی انحراف بینی مربوط به ساختارِ داخلی بینی است و فقط به منظورِباز کردن ِ راه ِ جریانِ هوا در بینی انجام می شود اگر بیماران در حین جراحیِ انحراف بینی ، خواستار برطرف کردن کجی بینی خود نیز باشند باید دو عمل را با هم انجام دهند که به آن سپتورینوپلاستی می گویند .

بخیه بینی چه زمانی کشیده می شود؟

اغلب قبل از یک هفته این بخیه ها کشیده می شوند. ممکن است بخیه های قابل جذبی در بینی زده شود که نیاز به کشیدن ندارد و خود به خود جذب می شوند.

اگر ضربه ای بعد از جراحی زیبایی به بینی وارد شود در نتیجه تاثیر می گذارد؟

تاثیر ضربه بعد از جراحی بینی بستگی به شدت آن و فاصله زمانی ضربه از تاریخ عمل دارد. در چند روز اول بعد از عمل جراحی، ضربه های خفیف هم می تواند تاثیر زیادی بر نتیجه جراحی بگذارند. با گذشت زمان و محکم شدن بافتهای غضروفی و استخوانی، تنها ضربه های محکم می توانند اثر گذار باشند و ضربه های خفیف، بجز درد مشکلی ایجاد نخواهند کرد. بینی عمل شده نسبت به بینی معمولی زودتر نمی شکند ولی می توان گفت ضربه ای که در یک بینی عادی می تواند شکستگی ایجاد کند در بینی عمل شده شکستگی شدیدتری ایجاد خواهد کرد.

انتخاب جراح اهمیت دارد

تصمیم بیمار برای جراحی و انتخاب جراح از کلیدی‌ترین عوامل در پیشگیری از عوارض جراحی بینی است. بیماران نباید در تصمیم خود برای جراحی عجله کنند و تحت تأثیر اظهارات دیگران قرار گیرند. لازم است قبل از تقبل هزینه جراحی انحراف بینی و عمل نهایت وسواس و دقت برای انتخاب جراح صورت بگیرد. جراحی باید انتخاب شود که بینی را به صورت طبیعی عمل کند و از کوچک کردن بینی پرهیز کند. مهمترین اصل، انتخاب جراحی است که بیماران وی پس از عمل به‌راحتی از راه بینی بتوانند تنفس کنند.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)