بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

اندازه گیری طول آلت(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

post_image

اسپرم محصول دستگاه تناسلی مرد است که برای باروری زن ضروری و لازم است. بنابر این بحث در مورد این سلول زنده بدن انسان و بیماریهای احتمالی آن که یکی از این بیماریها خون در اسپرم است، جالب خواهد بود.
وجود خون در انزال موجب نگرانی شدید بیمار می شود که بیشتر به علت ترس از ابتلای به سرطان است، با آنکه از نظر کلینیکی ارزش چندانی ندارد. در سنوات اخیر به خاطر استفاده بیشتر از کاندوم جهت جلوگیری از ابتلا به ایدز به شیوع این بیماری پی برده شده است و نسبتا” بیماری شایعی است.
آمار دقیقی از میزان شیوع آن در دست نیست. در جوانها، میانسالها و افراد مسن دیده می شود، معمولا” میانسال ها بیشتر و بعد جوان ها و افراد مسن دچار می شوند. ابتدا سنگ مجرای انزال را موجب آن می دانستند ولی در بسیاری که سنگ مجرا داشته اند همواسپرمیا نداشتنn.

علل خون در اسپرم

در مقاله ای که در Clinical radiology بوسیله Griffiths در سال ۱۹۹۱ به چاپ رسید، بیماریهای خارج پروستات مانند سنگ کلیه، مثانه، سیروز کبد و بیماریهای خونی را جزء علل آن ذکر کرده است ولی در بررسی و مقالات سالهای بعد این گروه از بیماریها از علل آن حذف شده اند و Richards علل آن را به شرح زیر ذکر می کند:
سرطان پروستات، سنگ مجرای انزال، سنگ پروستات (این خیلی شایع است واکثرا” بدون همواسپرمیا می باشد)، التهاب پروستات،التهاب کیسه منی، تومورهای کیسه منی (خیلی نادر است)، افراط در نزدیکی و در فواصل کم، نداشتن نزدیکی به مدت طولانی، طولانی بودن مدت نزدیکی و تخلیه ناگهانی کیسه منی اتساع یافته.
باید توجه داشت که نیروی خروج انزال آنقدر زیاد است که آن را چند متر پرتاب می کند. این امر ناشی از انقباض شدیدی است که موجب آن می شود که می تواند به عروق ظریف کیسه منی آسیب رسانده و باعث خونریزی شود.
اخیرا” علل دیگری منتشر شده که به شرح زیر است:
۱-تومورهای بیضه (چون ۵ تا ۱۰ درصد انزال محصول بیضه است).
۲-متاستاز ملانوما Adamantinoma خوش خیم یا بدخیم.
۳-پولیپ مجرای ادرار.
۴-بیوپسی پروستات.
۵-تزریقات داخل پروستات.
۶-عفونت پروستات و همچنین ابتلا به Schistosoma .
7-متاستاز به کیسه منی.
۸-تومور کلیه.
۹-سارکوم پروستات.
۱۰-ترموتراپی برای درمان BPH .
11-ممانژیومای مجرای پروستات.
۱۲-آمیلوئید کیسه منی.
کسانی که از نیوزیلند به آفریقا سفر کرده بودند، دو نفر آنها که مبتلا به Schistosoma شده بودند، اولین علامت آن همواسپرمیا بوده است.
روی هم رفته نیمی از کسانی که به همواسپرمیا مبتلا هستند عفونت علت آن است و چنانچه در بررسی ها و سونوگرافی ترانس رکتال علتی برای آن تشخیص داده نشد باید به بیمار اطمینان داد که بیماری اهمیتی ندارد.

منبع: دها کلینیک

بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

اندازه گیری طول آلت(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک