post_image

تبلیغات ماهواره‌ای داروهای باروری خلاف مبانی علمی است

داروهای باروری و ناتوانی جنسی که از سوی شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنتی تبلیغ می‌شود خلاف مبانی علمی است.

امروزه این نوع تبلیغات بزرگ‌ترین مشکل پیش روی اعضای این انجمن است که تاکنون نتوانسته‌ایم برخورد قانونی با راهکار مناسبی برای برخورد با آن پیدا کنیم.

بیشترین تبلیغات انجام شده در شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنت تنها جنبه تجاری دارد و بی‌ارزش است، با توجه به اینکه کوتاهی قد، چاقی و لاغری بیشترین مسائلی است که از سوی افراد مختلف پیگیر می‌شود بنابراین بیشترین تبلیغات در این حوزه انجام می‌شود.

سرطان پروستات

 شایع‌ترین سرطان در مردان را سرطان پروستات است در صورتی که این نوع سرطان به هنگام یا زود هنگام تشخیص داده نشود، هیچ راه علاجی برای آن نیست.

۱۵ درصد از جمعیت دنیا، نابارور هستند که دلیل ۵۰ درصد از ناباروری به مردان بر می‌گردد ولی این در حالی است که از نگاه عامه مردم، زنان دلیل اصلی ناباروری هستند که توجیه علمی ندارد. آلودگی هوا، شغل‌های پر خطر و استرس نقش تعیین کننده‌ای را در ناباروری مردان دارد.

سرطان مثانه

سرطان مثانه یکی دیگر از سرطان‌های شایع در بین مردان است از عوامل موثر در بروز سرطان مثانه در مردان مصرف بالای سیگار و دخانیات است که در انجام تحقیقاتی مشخص شد کارگران کارخانه رنگ‌سازی بیشتر در  معرض ابتلا به سرطان مثانه هستند.

از پنج سال گذشته تاکنون، اطلاع‌رسانی در حیطه بیماری‌های مردان  ارتقا یافته است و این را به خوبی در تعداد مراجعات آنها در هفته سلامت شاهد هستیم.

تا قبل از برگزاری هفته سلامت و آشنایی عمده مردان با بیماری‌های مربوط به خود شاید وقتی نام اورولوژی می‌آمد کسی با آن آشنایی نداشت و پروستات را یک بیماری می‌دانستند در صورتی که پروستات یک عضو در سیستم اداری و تناسلی بدن مرد است.

نقش تغذیه در سرطان پروستات

استفاده از رژیم‌های آنتی اکسیدان در پیشگیری از سرطان به صورت عام و به طور خاص مصرف کلم، هویج، کدو در درازمدت در پیشگیری از سرطان‌های مختلف و به ویژه پروستات نقش دارد.

منبع: farsnews

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک