post_image

درمان عقیمی مردان

عضو مرکز تحقیقات بالینی آمریکا گفت: تحقیقات جدید نشان می دهد افزایش عقیمی در مردان ارتباط نزدیکی با کاهش مصرف مواد آنتی اکسیدانی در آن ها دارد و مصرف مقادیر زیاد این مواد، به درمان عقیمی در مردان کمک می کند.

جدیدترین تحقیقات انجام شده در خصوص ارتباط بین تغذیه و عقیمی مردان نشان می دهد مصرف مواد حاوی آنتی اکسیدان نظیر ویتامین C، ویتامین E، ویتامینA ، سولفات روی و سلنیوم در بالا بردن قدرت باروری مردان و درمان عقیمی مردان تاثیر بسیار زیادی دارد.
آنزیم Q10 ، بتاکاروتن که در هویج یافت می شود و لیکوپن که در هندوانه و گوجه فرنگی به وفور یافت می شود، تاثیر زیادی در درمان عقیمی مردان دارد.
مصرف این مواد به صورت دوزهای معمولی توصیه شده روزانه که افراد عادی مصرف می کنند، موثر نیست،افراد باید در زمانی که قصد باروری دارند، این مواد را زیر نظر متخصص به صورت مگا دوز (دوزهای خیلی زیاد) مصرف کنند.
این مقاله را در دهمین کنگره بین المللی باروری و ناباروری رویان ارایه شده است. گفته می شود حدود ۴۰ درصد علل عقیمی ناشی از وجود مشکلاتی در مردان است که با ارایه این شیوه و گنجاندن آنتی اکسیدان ها در برنامه غذایی، می توان درمان عقیمی مردان را صورت داد.
تاثیر آنتی اکسیدان ها و مکانیسم آنها در درمان عقیمی مردان از نظر تحقیقاتی کاملا مشخص و اثبات شده است.

منبع : koodakan

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک