بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

بزرگ کردن آلت(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

دستگاه تناسلی مرد چه کاری انجام می دهد ؟

اندامهای جنسی مرد با همکاری یکدیگر منی را ساخته و به داخل دستگاه تناسلی زن طی مقاربت جنسی وارد می کنند. دستگاه تناسلی مرد هم هورمونهای جنسی می سازد که به بلوغ جنسی مرد در دوره بلوغ کمک می کند. وقتی نوزاد پسری بدنیا می آید تمامی بخشهای دستگاه تناسلی اش سر جایشان می باشند اما تا زمان بلوغ قادر به تولید مثل نیستند. وقتی بلوغ شروع می شود معمولاً بین سنین ۱۰ و۱۴ ، غده هیپوفیز که در مغز قرار دارد هورمونهایی ترشح می کند که بیضه ها را برای تولید تستوسترون تحریک می کند. تولید تستوسترون تغییرات جنسی زیادی به همراه دارد. اگرچه زمان بندی این تغییرات در هر فردی متفاوت است مراحل بلوغ بطور کلی مجموعه ای از دوره های زمانی را طی می کند.
• در طی مرحله اول بلوغ مرد ، بیضه ها و کیسه بیضه بزرگتر می شوند.
• سپس آلت تناسلی بلندتر می شود و کیسه های منی و غده پروستات رشد می کند.
• موهایی در بخش شرمگاهی ظاهر شده و بعداً در صورت و بغل می رویند. طی این مدت ، صدای مرد بم می شود .
• پسرانی که دارای علائم بلوغ می شوند به قد و وزن جوانی می رسند.
زمانی که پسری به بلوغ می رسد میلیونها سلول اسپرم هر روز می سازد. هر اسپرم بسیار کوچک است . تنها ۰۵/۰ میلی متر طول دارد . اسپرم در بیضه ها داخل سیستم لوله‌های ظریف بنام لوله های منی ساز رشد می کند. در بدو تولد، این لوله ها حاوی سلولهای گرد ساده ای هستند اما در طی بلوغ ، تستوسترون و سایر هورمونها باعث تبدیل این سلولها به سلولهای اسپرم می شود. سلولها تقسیم می شوند و تا زمانی که دارای سر و دم کوتاهی شوند و مانند بچه قورباغه تغییر یابند. سر حاوی ماده ژنتیکی است (ژن) . اسپرم از دمش برای سوق دادن خودش به اپیدیدیم استفاده می کند که رشد و نموش را کامل می کند. ۶-۴ هفته طول می کشد تا از اپیدیدیم خارج شود . سپس اسپرم بطرف کیسه های منی یا کیسه اسپرم حرکت می کند..
کیسه های منی و غده پروستات مایع سفید رنگی بنام مایع منی می سازد که با اسپرم مخلوط شده و در زمان تحریک جنسی مرد منی می سازد . آلت تناسلی که معمولاً شل و آویزان است در زمانی که از نظر جنسی تحریک می شود سفت می گردد. بافتهای داخل آلت تناسلی پر از خون و آلت سفت و راست می گردد. سفتی آلت تناسلی به ورود آسان آن به واژن زن طی رابطه جنسی کمک می کند. وقتی آلت تناسلی راست تحریک می شود عضلات اطراف اندامهای تناسلی منقبض می شوند. و منی را از سیستم مجرایی و مجرای ادراری خارج می سازند. منی از طریق مجرای ادراری از بدن خارج می شود این مرحله انزال نام دارد. هر باری که مردی انزال می کند منی می تواند حاوی بیش از ۵۰۰ میلوین اسپرم باشد.
وقتی مردی طی رابطه جنسی انزال می کند ، منی داخل واژن زن ریخته می شود . اسپرم از واژن راهش را بطرف گردن رحم ادامه داده و با کمک انقابضات رحمی به سمت رحم حرکت می کند. اگر تخمک بالغی در یکی از دو لوله فالوپ زن وجود داشته باشد ، یک اسپرم به آن نفوذ یافته و لقاح یا باروری صورت می گیرد.
این تخمک لقاح یافته اینک زایگوت نام دارد و حاوی ۴۶ کروموزوم است . نیمی از تخمک و نیمی از اسپرم ماده ژنتیکی مرد و زن با هم ترکیب می شوند به گونه ای که فرد جدیدی را بتوان تولید کرد. زایگوت بارها و بارها تقسیم می شود. همانطور که در رحم زن رشد می کند و طی دوره بارداری تا حد رویان ، جنین ، و در نهایت جنین کامل می‌رسد.اگر در باروروی مشکلی باشد اولین آزمایش آزمایش اسپرم است. نمایش فیلم

منبع: اکسیر

بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

بزرگ کردن آلت(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک