post_image

کلسیم و کاهش خطر سرطان پروستات

سرطان پروستات یکی از سرطان های شایع در میان مردان است که عوامل رژیمی نقش مهمی در پیشگیری و کنترل این بیماری در مراحل مختلف دارند. یکی از ریزمغذی های بحث برانگیز در این زمینه کلسیم است، طی یک مطالعه محققین اثبات کرده اند که دریافت کلسیم از منابع غذایی باعث کاهش خطر بروز سرطان پروستات خواهد شد.

طی این مطالعه که با هدف بررسی ارتباط دریافت کلسیم و خطر بروز سرطان پروستات در میان مردان انجام شده است، ۱۰۸ مرد با نتیجه بیوپسی مثبت سرطان پروستات و ۱۶۱ مرد با نتیجه منفی بیوپسی و ۲۳۷ مرد سالم مورد بررسی قرار گرفتند. در این مطالعه مورد شاهدی دریافت کلسیم رژیمی از طریق پرسشنامه ارزیابی شده و درجه شدت سرطان به صورت کم اثر(Gleason score <7)و پیشرفته (Gleason score ≥۷)در نظر گرفته شد.

محققین بعد از مقایسه نمونه ها با گروه کنترل بیوپسی منفی و با گروه کنترل سالم، ارتباط معکوسی بین دریافت کلسیم از منابع غذایی و خطر سرطان پروستات مشاهده کردند. هم چنین مردانی که بیشترین دریافت کلسیم از منابع غذایی را داشتند با خطر کمتر سرطان پیشرفته  مواجه بودند. نتایج به روشنی نشان داد کلسیم رژیم غذایی به طور معکوس با خطر سرطان پروستات در ارتباط است.

نکته عملی:این یافته ها نشان میدهد که در میان مردان دارای رژیم های حاوی میزان کلسیم متوسط تا کم، دریافت کافی کلسیم ممکن است خطر بروز سرطان پروستات در آنها را کاهش دهد. باید توجه داشت ارتباط بین سرطان و رژیم غذایی متغیر است و بهترین توصیه برای پیشگیری از این سرطان، ورزش کردن منظم، مصرف متعادل کالری و مواد مغذی و حفظ وزن سالم می باشد

رژیم غذایی با کلسیم بالا

خبرگزاری دانشجویان ایران – کرمانشاهبر اساس یافته های یک طرح تحقیقاتی جدید، وفور کلسیم در رژیم غذایی ممکن است فرد را در مقابل برخی سرطانها محافظت کند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، این پژوهش در خصوص نیم میلیون از زنان و مردان مسن صورت گرفت و نشان داد که رژیمهای غذایی با کلسیم فراوان مزایای بیشتر برای افراد در قیاس با مصرف قرصهای کلسیم خواهد داشت. در این پژوهش مردان به طور متوسط هزار و ۵۳۰ میلیگرم و زنان هزار و ۸۸۱ میلیگرم کلسیم دریافت می کردند، مردانی که بیشترین کلسیم را از از غذا در یافت می کردند به میزان ۳۰، ۲۰ و ۱۶ درصد کمتر در خطر ابتلا به سرطان مری، گردن، سر و روده بزرگ قرار داشتند. از سوی دیگر زنانیکه از رژیم غذایی با کلسیم بالا استفاده می کردند نیز ۲۸ درصد کمتر از گروه دوم که دارای مصرف کمتری بودند در خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ قرار داشتند. جان اندرسن، از متخصصین تغذیه دانشگاه کارولاینای شمالی در این خصوص اظهار داشت: مطالعه بیش از نیم میلیون از موارد سرطانی، این ایده را تقویت کرد که کلسیم ممکن است تا حدودی زیادی مانع از سرطانی شدن سلولها شود. یی کیونگ پارک نویسنده اصلی این طرح تحقیقاتی از انستیتوی ملی سرطان در این خصوص اعتقاد دارد که اگر چه نتایج کسب شده از این تحقیق کاملا قابل اعتماد هستند اما مطالعات بیشتری جهت تایید آن مورد نیاز است.

منبع : novindiet و vazeh

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک