بدون شک ریزش مو  و طاسی یکی از ناراحت کننده ترین مسائلی است که یک فرد در دوران زندگی خود با آن برخورد میکند و افرادی هم که دچار ریزش موی زیاد هستند از نظر ظاهری پیرتر از هم سن های خود که موهایشان نریخته به نظر می رسند و این مساله می تواند منجر به ایجاد افسردگی و کمبود اعتماد به نفس در فرد بشود. البته ریزش مو در افراد مختلف عکس العمل های متفاوتی را ایجاد می کند. تعداد معدودی از مردان مشکل طاسی خود را به خوبی پذیرفته و با آن کنار آمده اند، ولی امروزه اکثر مردان طاس برای برگرداندن موهای از دست رفته به دنبال هر درمانی می روند ، از درمان های سنتی گرفته تا دارویی و جراحی. چرا که به نظر آن ها داشتن مو برابر است با جوانی، زیبایی و اعتماد به نفس. در چنین شرایطی باید به دنبال بهترین راه حل بود و تنها راه حل دائمی برای موهای از دست رفته عمل جراحی کاشت مو می باشد. با پیوندموی طبیعی جوانی به افرادی که دچار طاسی و ریزش مو  هستند باز میگردد

45

بیهوشی در عمل پیوند مو
یک سوال مهم و برای برخی از بیماران مهم ترین سوال در رابطه با جراحی ترمیم مو این است : آیا با درد همراه است؟ افراد مختلف نسبت به احساس ناخوشایند همراه با آسیب فیزیکی حساسیت های مختلفی دارند. افرادی که حساسیت کمی دارند می توانند آسیب پوستی را به خوبی و با یک پوزخند تحمل کنند. افراد دیگر با حساسیت های بیشتر درد را به راحتی تحمل نمی کنند و برای اجتناب از شرایطی که موجب درد می شود به شدت تلاش می کنند. افراد با حساسیت متوسط که بین این دو گروه قرار می گیرند بیشترین افرادی هستند که با وجود توانایی تحمل درد از آن اجتناب می کنند اما در صورت لزوم می توانند درد را تحمل کنند.

عوارض کاشت مو و مراقبتهای اولیه پس از کاشت مو

مراقبتهای اولیه پس از کاشت مو برای کاهش عوارض کاشت مو

پس از کاشت مو طبیعی  و برای کاهش عوارض کاشت مو یک روز استراحت در منزل کافی بوده و چند شب اول بهتر است که نیمه نشسته استراحت نمایند.

خود داری از انجام کارهای سنگین حرکات سریع سرفه های شدید برای یک هفته اول پس از کاشت مو وکاهش عوارض کاشت موضروری است .شروع فعالیت ورزشی سبک پس از هفته اول وشروع فعالیت های طبیعی ورزشی پس از هفته چهارم پس از کاشت مو با عث کاهش عوارض کاشت مو میگردد وبلا مانع است.

شستشوی روزانه با شامپوی تجویز شده توسط پزشک متخخصص کاشت مو بدون دستکاری وبا اموزش داده شده از هفته سوم کاشت مواغازشود تا عوارض کاشت مو ناشی از تورم را کاهش دهد خاراندن و کشیدن موهای پیوندی ممنوع است. شستشوی سر در بیست روز اول با ملایمت وبدون فشار مستقیم اب صورت گیرد.رعایت این نکات عوارض کاشت مو را به حداقل میرساند.

عوارض کاشت مو:

- یکی از عوارض کاشت مو تورم پیشانی وبالای ابروها که ضعیف وزود گذر است

- دیگر عوارض کاشت مو که از عوارض کاشت مو معمول است خارش در منطقه دهنده مو به علت جوش خوردن بخیه هاست

بی حسی ومور مور شدن خفیف در منطقه گیرنده مو در هفته اول کاشت مو زود گذر بوده وخود به خود بهبود می یابد وا زعوارض کاشت مو معمول پس از انجام عمل کاشت مو طبیعی میباشدکه جای نگرانی ندارد

شایع ترین عوارض  کاشت مو جوش های کوچک در محل کاشت مو است که اهمیت چندانی نداشته و با شستشوی روزانه بر طرف میشود.

درد در منطقه دهنده یا کاشت مو اغلب زود گذر بوده وبا مصرف قرص استامینوفن کدیین برطرف میشود .

دیگر عوارض کاشت مو که شیوع کمتری دارند با مراجعه به پزشک متخصص کاشت مو قابلیت درمان سریع را دارد وجای ندارد

توضیحاتی درباره عوارض کاشت مو که به صورت ریزش مو نمایان میشوند

یکی از عوارض کاشت مو که پس از کاشت مو وبعد از چهار هفته نماییان میشود این است که ساقه های موهای کاشته شده وارد مرحله استراحت شده ومیریزند و۳تا ۴ماه بعد رشد موهای کاشته شده از همان محل کاشت مو اغاز شده وپس از۹ ماه قسمت محل کاشت مو حالت طبیعی به خود می گیرد.البته معمولا در هر فردی که کاشت مو انجام میدهد ممکن است مقداری ریزش موهای کاشته نشده نیز دیده شود که معمولا بیشتر در مناطقی که دارای موهای مینیاتوری زیادی است این اتفاق می افتد زیرا استرس جراحی پس از کاشت مو باعث ریزش سریعتر موهای ضعیف شده در اثر هورمون میشوددرجه این ریزش مو معمولا قابل پیش بینی نیست واز ۲تا۴ هفته پس از عمل کاشت مو شروع شده وتا ۳الی۶ هفته ادامه دارد ولی رشد مجدد به طور همزمان یا قبل از رشد گرافت های کاشته شده اتفاق می افتداین مسئله یکی از عوارض کاشت مو میباشد که جای نگرانی ندارد.

پس از کاشت مو جهت جلوگیری از تشدید عوارض کاشت مو تا یک ماه از استعمال دخانیات اجتناب کنید پس از حدود ۳روز میتوان ویتامین ای واسپرین را شروع نماییدوپس از این دوره دیگر عوارض کاشت مو رفع شده و دلیلی برای نگرانی نیست

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)