بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

بزرگ کردن طول آلت(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

post_image

بیماری فیموزیس

تنگی پوست ختنه گاه (فیموزیس)

تنگی پوست ختنه گاه یا فیموزیس به حالتی گفته میشود که به علت کیپ بودن پوست ختنه گاه نمی توان آنرا بر روی سرآلت تناسلی بعقب کشید. فیموزیس می تواند منجر به التهاب ختنه گاه شود. به علت اینکه نمی توان آنرا بخوبی تمیز نمود. همچنین ممکن است که سبب درد در هنگام نعوظ شود و یا مشکلاتی را در هنگام ادرار کردن بوجود آورد در صورتیکه پوست ختنه گاه بطور طبیعی شل نشود بهتر است انرا ختنه کرد.

علایم فیموزیس:

- پوست ختنه گاه را نمی توان روی نوک آلت به عقب کشید.

- ادرار با جریان ثابتی خارج نمیشود: یا قطره قطره می چکد و یا با فشار به همه طرف افشانده میشود.

عوارض فیموزیس

تنگی غیرطبیعی پوست آلت بعد از سن پنج سالگی باید بطور جدی معالجه شود زیرا درد و ناراحتی تولید می کند همچنین افزایش خطر عفونت ادراری وجود دارد.هرگز پوست آلت را با زور به عقب نکشید مخصوصاً اگر کودکان کمتر از پنج سال داشته باشد.اگر درباره این وضعیت ناراحت هستید و یا پوست آلت بطور طبیعی تا زمان پنج یا شش سالگی شل نشده باشد و یا اگر شما یا کودکتان به زور پوست را بطرف عقب کشیده اید و به سر جای خود برنمی گردد بلافاصله به دکتر مراجعه نمائید.

درمان فیموزیس

 دکتر کودک شما را به یک جراح برای برداشتن پوست (ختنه) معرفی خواهد کرد.کودک را در بیمارستان بستری می کند و با بیهوشی عمومی، پوست را بر می دارند کودکتان ظرف ۲۴ ساعت بعد از بیمارستان مرخص میشود.در صورتیکه پوست سرآلت در عقب گیر کرده باشد، آنرا به موقعیت طبیعی خود برمی گرداند.
در صورتیکه فرزندتان کمتر از ۵ سال دارد نسبت به فیموزیس نگران نباشید ممکن است خودبخود و بموقع رفع شود. اطمینان حاصل کنید که کودکتان بطور منظم حمام می کند. حمام آب گرم بهترین راه پاکیزه کردن آلت ختنه نشده و جلوگیری از عفونت است. کنار زدن پوست برای تمیز کردن ضرورتی ندارد.اگر کودکتان تازه ختنه شده است برای تسریع در بهبودی وی را بمدت دو روز و روزی دو نوبت با آبی که مقداری نمک دارد شستشو دهید. به کودک تازه ختنه شده خود ظرفی آب گرم بدهید تا هنگام ادرار کردن آنرا روی آلت تناسلی اش بریزد. زیرا بمدت ۴۸ ساعت بعد از عمل جراحی (ختنه) ادارار کردن با درد همراه است.

فیموزیس برخلاف کشورهای غربی بسیار بندرت در ایران اتفاق می افتد چون در ایران تقریباً تمامی اطفال پسر ختنه میشوند.

منبع : سامن

بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

بزرگ کردن طول آلت(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک