بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

قرص بزرگ کننده آلت(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

    post_image

هیدروسل در پسران جوان دارای سابقه توده ای کیستیک که در صبح کوچک و در شب بزرگتر و سفتتر میشود وجود دارد. هیدورسل درد ندارد مگر آنکه با عفونت حاد اپیدیدیم همراه باشد. تشخیص با کشف توده کیستیک گرد فاقد حساسیت در داخل کیسه بیضه داده میشود. که نور را از خود عبور میدهد. اگر داخل طناب اسپرماتیک ( مجرای عبور اسپرم) محصور باشد به صورت یک توده کیستیک دوکی شکل در کشاله ران یا قسمت فوقانی کیسه بیضه ظاهر میگردد. سونو گرافی نیز به تشخیص کمک میکند. اگر هیدروسل در مرد جوانی بدون علت مشخصی بروز کند بایستی جهت رد سرطان یا عفونت بیضه و اپیدیم دقیقا با سونو گرافی شود.

عوارض هیدروسل

شامل فشار روی عروق تغذیه کننده بیضه ( که منجر به آتروفی بیضه میشود) و خونریزی به داخل کیسه (بدنبال ضربه) است.

علل هیدروسل

  • به فاصله کوتاهی پس از ضربه
  • رادیوتراپی
  • عفونت اپیدیدیم
  • ارکیت بیضه
  • سرطان بیضه

درمان هیدروسل

تا زمانی که عارضه ای وجود ندارد نیازی به درمان نیست. علت های درمان عبارتند از: وجود یک هیدروسل سفت که جریان خون بیضه را به مخاطره بیندازد, یا یک توده حجیم و بزرگ که از لحاظ زیبایی مسئله ساز است. بسته شدن هیدروسل ممکن است تا یکسالگی به خودی خود رخ دهد. چنانچه هیدروسل بعد از یکسالگی باقی بماند, باید جراحی شود. در بعضی موارد عود هیدروسل مشاهده می شود.

هیدروسل معمولا با مشکلات زیادی همراه نیست و ارتباطی با ناباروری ندارد. ندرتا وجود عفونت , سرطان و همراهی فتق باعث دخالت جراح می شود.

منبع: ایران سلامت

بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

قرص بزرگ کننده آلت(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک