بزرگ ترین سنــگ کلیــه به اندازه نـارگیــل

  1. صفحه اصلی
  2. /
  3. کلیه
  4. /
  5. بزرگ ترین س...
بزرگ ترین سنــگ کلیــه به اندازه نـارگیــل

جراحان بیمارستانی در مجارستان با عکسبرداری توسط اشعه ی ایکس از کلیه ی یک بیمار متوجه سنگ كلیه ای به اندازه یك نارگیل شدند.این سنگ کلیه بیش از 1 کیلو و 100 گرم وزن داشت.

پزشكان بیمارستان شهر «دبرسن» در 150 مایلی شرق بوداپست – پایتخت مجارستان – پس از اینكه متوجه شدند «ساندور ساركادی» سنگ كلیه‌ای به قطر 17 سانتی متر دارد او را تحت عمل جراحی قرار دادند.

عمل جراحی برای برداشتن این سنگ در بیمارستان «كنزگیولا» بدون مشكلی انجام شد.

سنگ‌های كلیه اندازه‌های متفاوتی، از اندازه ماسه گرفته تا یك توپ گلف دارند، اما سنگی با این اندازه و با این وزن تا كنون دیده نشده بود.

بیشتر سنگ‌های كلیه به خودی خود از بدن دفع می‌شوند و پزشكان برای كمك به این فرآیند به بیماران توصیه می‌كنند مایعات بیشتری بخورند یا رژیم غذایی مخصوص به آنان می‌دهند و سنگ‌های بزرگ تر را نیز با جراحی خارج می‌كنند.

منبع: تبیان

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس
×مشاوره رایگان