بزرگ کردن سینه

4-benefits

دلایل انتخاب ماموپلاستی؟

بسیاری از زنان به این دلیل که احساس می کنند سینه هایشان بسیار کوچک است ماموپلاستی را انتخاب می کنند ولی دلایل دیگری نیز وجود دارند که عبارتند از: از دست دادن حالت سینه ها پس از دوران بارداری و شیردهی، تغییرات هورمونی پس از یائسگی، ناهنجاری های بدنی، عدم تطابق سینه ها و نیاز به اصلاح و بزرگ کردن پستان پس از سرطان.

به طور کلی ماموپلاستی در زمینه های زیر کاربرد دارد:

زیبایی: زنانی که به طور ژنتیکی و طبیعی مستعد قفسه سینه صاف و سینه های کوچک می باشند جهت رسیدن به زیبایی و تعادل در اندامشان اقدام به ماموپلاستی می کنند.
اصلاحی یا درمانی: مواردی وجود دارد که به طور طبیعی سینه ها با هم مطابقت نمی کنند و یا شکل های متفاوت و ناهمواری دارند. در این موارد از ماموپلاستی به عنوان روشی اصلاحی بهره گرفته خواهد شد. همچنین عمل ترمیمی پستان جهت اعمال درمانی پس از سرطان الزامی می باشد.
تغییرات هورمونی: به طور کلی پس از دوران شیردهی و یا یائسگی سینه ها افتاده، کشیده و بد حالت می شوند. یا چنانچه شخصی در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی از وزنش را از دست بدهد ممکن است دچار مشکلات فوق گردد. در این موارد جهت بازگرداندن ثبات و استحکام به قفسه سینه ماموپلاستی بسیار موثر خواهد بود.
اثر زمان: زمان یک عامل غیر قابل کنترل در زندگی همه است و آثار آن پس از رسیدن به سن خاصی قابل مشاهده خواهد بود. در این بین زنان با از دست دادن زیبایی طبیعی شان بیشتر آسیب می بینند. ماموپلاستی با تقویت پستان باعث لغو اثرات زمان شده و زیبایی و طراوت را به سینه ها باز می گرداند.

تاثیرات ماموپلاستی از نظر روانشناسی؟

با توجه به مطالعاتی که در سال های 2007 و 2008 در کشورهای اروپایی و آمریکا صورت گرفته است و نتایجی که از این تحقیقات حاصل شده به این نتیجه می رسیم که ماموپلاستی و برجسته سازی سینه در زنان با افزایش اعتماد به نفس آنها باعث رضایت بیشتر آنان از زندگی می شود. همچنین با توجه به اینکه پروتز سینه درحفظ زیبایی و طراوت سینه ها بسیار موثر می باشد از نظر تمایلات جنسی نیز بسیار مفید هستند.

دستورات بعد از عمل جراحي ماموپلاستي و پروتز سینه

1- براي مدت هفت روز اول بعد از عمل لازم است هنگام استراحت شکم و کمر خم نباشد تا ورم وناراحتي سينه كمتر شود از يك بالش کوچک زير زانو استفاده كنيد..

2- آنتي بيوتيك تجويز شده(معمولا كپسول سفالكسين) را سرشش ساعت ميل كنيد ؛ در صورت فراموش شدن نوبت بعدي را دو برابر مصرف كنيد ؛ معمولا پنج تا هشت روز آن را ادامه دهيد ؛چنانچه به هر دليل مجبور به قطع دارو شديد مراتب را به دكتر اطلاع دهيد تا آنتي بيوتيك ديكري جايگزين شود

3 – مسكن تجويز شده(معمولا” بروفن 400) در سه روز اول سر ساعت و بعد از آن براي مواقع درد بسته به نیاز مصرف شود. اغلب بيماران نيازي به مصرف ان بعد از روز 5-7 نخواهند داشت. بجز استامينوفن ساده يا كدئين دار و بروفن(ایبوپروفن) 400 از هيچ مسكن ديگري استفاده نكنيد.

**به هيچ وجه ازآسپيرين و آ اس آ ويا تركيباتي كه حاوي اين دو دارو باشند ؛ براي دو هفته قبل تا دو هفته بعد از عمل استفاده نكنيد زيرا باعث خونريزي خواهد شد.

4- از روز عمل ميتوانيد بلند شويد و راه برويد براي مدت سه هفته و بخصوص پنج روزا ول بعد از عمل از هرگونه فعاليت بدني كه ضربان قلب شما را به بالاي صد بار در دقيقه برساند از قبيل بالا رفتن سريع از پله؛ بلند كردن وزنه هاي سنگين و …. بپرهيزيد . به خصوص مواظب حرکات ناگهانی وشدید یا قوی دربازوها باشید .

بهترين معيار براي فعاليت درد شما خواهد بود هر گاه فعاليتي باعث شروع درد شود براي شما مناسب نيست. خوابیدن طولانی مدت و بیحرکتی از عوامل عمده بروز آمبولی لخته است و توصیه نمیشود.با یک بالش اضافی در یک پهلو و جابجایی متناوب با طرف دیگرمیتوانید خستگی دراز کشیدن به پشت را کاهش دهید .

5- از مصرف غذاهاي پر حجم و نفاخ پرهيز كنيد . مراقب بروز يبوست باشيد و براي هفت روز اول بعد از عمل مرتب از ملينهاي خفيف مثل شربت هيدروكسيد منيزيوم (شير منيزيوم) استفاده كنيد . در صورت بروز نفخ 20 قطره دايمتيكون هر 6 ساعت ميل كنيد.

6 – بیماران ماموپلاستی و لیفت : براي سه ماه از سوتيان (كرست)استفاده كنيد{-شب و روز.در ویزیت بعدی به شما گفته خواهد شد}. استفاده از سوتیننباید باعث بروز درد شود به خصوص در هفته اول در اینصورت شما باید از سوتین بزرگتر یا نرمتر استفاده کنید زیرا فشار سوتین مانعترمیم زخم و حتی صدمه جدی به سینه خواهد شد.بیماران پروتز بسته به فرم و محل پروتز ممکن است تا مدتی از پوشیدن سوتین منع شوند تا پروتز در موقعیت مناسب قرار گیرد.

7- معمولا” دو روز بعد از عمل ميتوانيد حمام كنيد. براي استحمام با پانسمان در زير دوش قرار بگيريد . سر خود را با مقداری شامپو كودك بشوييد و اجازه دهيد كف آن از روي تن عبور كند و آب بكشيد پانسمان را دستكاري نكنيد . بعد از استحمام كناره هاي پانسمان را با حوله كاملا” تميز به آرامي خشك كنيد.صرفا” حمام كنيد ميكروپور در صورت عدم دستكاري باز نخواهد شد وزخم سالم ميماند

*از بتادين استفاده نكنيد *از كيسه آب گرم استفاده نكنيد و پوست سينه را با خشك كن يا هر وسيله ديگري گرم نكنيد:به دليل بيحسي امكان بروز سوختگي دارد.
8 – در صورتيكه تا دو هفته بعد از عمل به هر دليلي قرار باشد توسط پزشك ديگري اقدامي براي شما انجام شود يا دارويي تجويز گردد؛ قبل از استفاده با دكتر مشورت كنيد.
9- مصرف دو عدد ويتامين ث1000mgبراي ده روز ترميم زخم را تسريع ميكند.

10- خارش یا سوزش قابل توجه ـ دردی که قبلا” وجود نداشته –درد یکطرفه یا ناگهانی-تب و بی اشتهای از علامت های نیازمند بررسی سریع میباشد ولطفا” با پزشک تماس بگیرید
11- لازم است حداقل براي مدت یک ماه در فواصلي كه به شما گفته خواهد شد ويزيت شويد.جهت جلوگیری از بروز اسکار هیپرتروفیک (گوشت اضافه ) و مشکلات فرم ومحل سینه اکثر بیماران تا شش ماه بهتر است ماهی یکبار ویزیت شوند( عليرغم وجود هرگونه مشكل) در حضور به موقع كوشا باشيد تا از بسياري از عوارض ناخواسته جلوگيري شود.

 

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

 

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال 1354 در روستای وری از منطقه چهاردانگه استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

اطلاعات تماس

  • آدرس مطب

    تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک

  • تلفن مطب

    09376387750 – 02166571448

  • روز های کاری

    یکشنبه و سه شنبه ، ساعت 16 الی 20

دسترسی مطب

Call Now Buttonمشاوره و تماس