بیماری قلبی و سرطان پروستات

 

[sbu_post_image]

تحقیقات جدید نشان می‌دهد بیماری عروق کرونر می‌تواند یک عامل خطرناک برای ابتلا به سرطان پروستات باشد.

بیماری عروق کرونر می‌تواند عامل خطرناکی برای ابتلا به سرطان پروستات باشد لذا تغییر در شیوه زندگی خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش داده و در نتیجه مردان را از ابتلا به سرطان پروستات در امان نگه می‌دارد. هر چیزی که برای قلب خوب باشد برای پروستات هم خوب است.

توماس و همکارانش اطلاعات مربوط به 6390 مرد را که تحت آزمایش دارویی برای شناختن میزان موثر بودن آن در کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات قرار گرفتند، مورد بررسی قرار دادند. در بین این افراد 547 نفر دارای سابقه بیماری عروق کرونر داشتند. خطر ابتلای مردان دچار بیماری قلبی به سرطان پروستات در دو سال اول این تحقیقات نسبت به افراد سالم 24 درصد بیشتر بود و این درصد به مروز زمان به 35 درصد رسید. میزان خطر ابتلای بیماران عروق کرونر به سرطان پروستات در طول چهارساله تحقیقات به 74 درصد افزایش یافت. در همین حال، تحقیقات جدید در انگلیس نشان می‌دهد که مصرف مداوم گوجه فرنگی از خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان پیشگیری می‌کند.

منبع : تبیان

 

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان