بیماری قلبی و سرطان پروستات

[sbu_post_image]

بیماری قلبی دوست سرطان پروستات

چه کسی فکر می کرد سرطان پروستات با بیماری قلبی مرتبط باشد؟! اما به تازگی پزشكان انستیتو سرطان دوك در آمریكا اعلام كرده اند به نظر می‌رسد بین دو بیماری خطرناك سرطان پروستات و بیماری قلبی ارتباط مهمی وجود دارد. این پزشكان معتقدند كه این دو بیماری خطرناك و كشنده می‌توانند عوامل بوجود آورنده مشابهی داشته باشند.

متاسفانه این بررسی‌ها نشان داده مردان مبتلا به بیماری قلبی انسداد عروق كرونری قلب 74 درصد بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستند.

اگر مطالعات بیشتر تایید كند كه عوامل ایجاد كننده این دو بیماری یكسان هستند بدین معنی است كه مردان با تغییرات مستقیم در الگوی زندگی خود برای كاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی مثل بهبود رژیم غذایی و ترك سیگار می‌توانند در عین حال مصونیت خود را در برابر سرطان پروستات زیادتر کنند.

منبع : تبیان

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان