instagram
telegram
phone
وجود خون در مایع منی
31 آگوست 2013
درمان خون در مایع منی و تشخیص آن
31 آگوست 2013

بیماری های شایع که سبب خون در مایع منی میشوند!!!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سایز آلت تناسلی(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

post_image

علل وجود خون در مایع منی

مایع منی خونی اغلب ناشی از یک التهاب در پروستات یا کیسه های منی می باشد. این بیماری اکثرا خود محدود شونده است و ظرف 2-1 ماه برطرف می شود. اگر وجود خون در مایع منی بیش از دو ماه طول بکشد، حتما نیاز به بررسی دارد.

بیماریهای پروستات که سبب مایع منی خونی می شوند

o بسیاری از موارد مایع منی خونی ناشی از بیماریهای پروستات هستند. سردسته آنها نمونه برداری یا بیوپسی از پروستات است که بدنبال آن 30 درصد مردان دچار وجود خون در مایع منی خواهند شد.

o سرطان پروستات: یکی از علائم سرطان پروستات وجود خون در مایع منی است. در یک بررسی از 139 مردیکه دارای مایع منی خونی بودند، 19 نفر دارای سرطان پروستات بودند. رویهمرفته حدود 6 درصد بیمارانیکه مبتلا به مایع منی خونی هستند، دارای سرطان پروستات می باشند.

o اتساع عروق پروستات نیز می تواند سبب مایع منی خونی شود که به آن تلانژیکتازی پروستات می گویند. برای تشخیص این بیماری بیمار باید بلافاصله بعد از یک نعوظ سیستوسکوپی شود.

o یکی دیگر از علل مایع منی خونی، وجود پروستاتیت یا التهاب پروستات است که می تواند عفونی یا غیر عفونی باشد. بنابراین بیمارانیکه دارای علائم پروستاتیت هستند و مبتلا به مایع منی خونی می شوند، باید ابتدا پروستاتیت آنها درمان شود.

o یکی دیگر از علل مایع منی خونی، وجود سنگهای ریز در داخل نسج پروستات است.

o کیست های متسع پروستات نیز گاها سبب مایع منی خونی می شوند.

بیماریهای مجرای ادرار که سبب مایع منی خونی می شوند

o عفونت مجرای ادرار که اغلب منشاء بیماریهای آمیزشی دارد.

o کیست، تنگی، پولیپ و زگیل داخل مجرا

بیماریهای خود کیسه های منی که سبب مایع منی خونی می شوند

o کیستهای مادرزادی کیسه های منی

o کیستهای اکتسابی کیسه های منی که علت آن عفونت و سرطانهای کیسه های منی می باشد. ولی باید به خاطر داشت که فقط 6 درصد بیماران مبتلا به سرطان کیسه های منی دارای مایع منی خونی می باشند.

o بیماری آمیلوئیدوز

عفونتهای خون در مایع منی

o چهل درصد علت موارد مایع منی خونی عفونتها هستند. سردسته این عفونتها عبارتند از: سل، ایدز و ویروس سیتومگالو ویروس. یازده درصد بیمارانیکه دارای سل دستگاه ادراری هستند، مبتلا به مایع منی خونی نیز خواهند بود.

o عفونتهای آمیزشی مثل تبخال تناسلی، کلامیدیا و آنتروکوکها.

o کیست هیداتیت

منبع:تبیان زنجان

سایز آلت تناسلی(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یکDid you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonبا ما در تماس باشید