instagram
telegram
phone
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

87972.740b7f56d2157644b58cf4c2eb630535

حتما تا به حال زیاد درمورد بوتاکس شنیده‌اید و شاید حتی خودتان یک یا چند بار تزریق آن را تجربه کرده‌باشید یا دچار وسوسه تزریق آن شده‌ باشید، یعنی تزریق سمی که در خیلی از موارد توسط یک باکتری تولید می‌شود و بعد از رقیق و ضعیف شدن باعث مهار حرکت عضلات می‌شود تا دیگر چروک‌ها کمتر روی پوست جلوه کنند.

تزریق بوتاکس این‌روزها شایع‌ترین عمل زیبایی در آمریکاست و در کشور ما نیز شیوع بالایی دارد تا جایی که در اطراف‌مان افراد زیادی را می‌شناسیم که از این راه جوانی را به خود هدیه کرده‌اند.تا به حال درمورد بوتاکس زیاد صحبت شده‌است و ما نمی‌خواهیم دوباره همان حرف‌ها را تکرار کنیم بلکه به دنبال گفتن نکاتی در مورد این ماده جوانی هستیم که شاید کمتر جایی شنیده ‌باشید.

چرا بوتاکس بهترین راه است؟

بوتاکس روش سریع و موثری برای رفع چروک است زمان شروع اثر آن بین 4تا7 روز است.مدت تزریق آن بین 1۰ تا20 دقیقه طول می‌کشد و می‌توانید بعد از تزریق سریع به سر کار خود برگردید،حتی در اکثر مواقع هنگام خروج کمتر کسی متوجه تزریق‌ها خواهد شد.

اثرات تزریق بسته به تعداد تزریق قبلی بین ۴ تا ۶ ماه طول می‌کشد. اگر هر3 ماه به مدت یک سال تزریق انجام شود، به تدریج فواصل تزریق های بعدی بیشتر می‌شود، یعنی عملا با تزریق بوتاکس کمتر اثرات طولانی‌تری حاصل می‌شود.

بهترین متخصص تزریق بوتاکس

اگر بوتاکس را فرد غیرمتخصص تزریق کند…

عوارض پس از تزریق معمولا به سبب اشتباهات در تزریق کردن ایجاد می‌شود. برای مثال اگر بوتاکس در نقاط صحیح تزریق نشود یا دوز دارو مناسب نباشد و بیش از حد تزریق شود، دارو بسیار رقیق شده باشد و پخش شود یا نقاطی که تزریق می‌شود فشار و ماساژ داده شود یا اگر از داروهای تقلبی و غیر استاندارد استفاده شود و تزریق به‌وسیله اشخاص غیر متخصص و در مکان‌های نامناسب مثل آرایشگاه‌ها صورت گیرد، احتمال ایجاد عارضه افزایش پیدا می‌کند و اگرنه بوتاکس به خودی خود کارایی بسیار خوبی دارد و عارضه چندانی ندارد. اگر هم عارضه‌ای داشته باشد برای مثال سبب سردرد گذرا و علائمی شبیه سرماخوردگی بعد از تزریق می‌شود یا یک مقدار افتادگی پلک می‌دهد که این عوارض گذراست و خطرناک نیست. البته یادتان نرود افتادگی پلک ممکن است به سبب عدم مهارت کافی پزشکی در تزریق هم پیش بیاید.

انواع بوتاکس‌های (دیسپورت) موجود در بازار کشورمان از کشور انگلیس، کره و کاناداست اما بوتاکس‌های نوع کانادایی مورد تایید وزارت بهداشت نیست چرا که این نوع بوتاکس در واقع ساخت کشور چین است و در بعضی بیماران سبب ایجاد عوارض آلرژی می‌شود. این نوع مواد نه تنها کیفیت بسیار پایینی دارند بلکه قیمت پایینی هم دارند و به همین دلیل متاسفانه برخی پزشکان با خریداری بوتاکس چینی ارزان قیمت هزینه‌های بالایی را از بیماران و اشخاص علاقه‌مند به تزریق بوتاکس دریافت می‌کنند

عوارض

١- واکنش هاى غیر معمول شامل خستگى ، سر درد ، تهوع ، علائم شبیه سرماخوردگى ، دانه هاى قرمز در نقاط مختلف بدن.

٢- واکنش در محل تزریق بصورت قرمزى و تورم.

٣- غیر قرینه شدن صورت و ابروها که با تزریق مجدد در محل هاى مناسب بهبودى مى یابد.

۴- تزریق بوتاکس ممکن است روى بعضى از افراد بى تاثیر باشد و یا خیلى کم تاثیر کند که این موضوع مى تواند ناشى از تولید آنتى بادى بر علیه توکسین تزریق شده باشد. براى جلوگیرى از ایجاد مقاومت بهتر است که از حد اقل دوز ممکن بوتاکس استفاده شود و فاصله تزریق ها را تا هر اندازه که ممکن است طولانى کرد.

5- افتادگى پلکها که ناشى از تزریق مقدار زیاد دارو و یا تزریق غیر دقیق دارو می باشد که معمولا بعد از چند هفته بهبود مى یابد.

تزریق بوتاکس روی کدام نوع چروکها اثر دارد؟

چروکهای صورت به دودسته تقسیم میشوند :

1 – چروکهای فعال ( Dynamic Wrinkles ) که بدلیل انقباض عضله در زیر آنها به وجود میآید و این خطوط بعلت خندیدن،اخم کردن و تغییر فرم عضلات صورت ایجاد میشود

2 – چروکهای غیر فعال ( Static Wrinkles ) که بدلیل پروسه پیری و تغییرات محتویات درم پوست ایجاد میشود.

استفاده از این روش میتواند چروکهای فعال را به شدت کم کند و به فرد چهره ای آرام و جوانتر بدهد.

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس

• مصرف بعضی از داروها و ویتامین ها میتواند بعد از تزریق موجب کبودی در محل تزریق این ماده شود . اگر فرد قصد تزریق بوتاکس را دارد ، باید ۱ الی ۲ هفته قبل از مراجعه به پزشک از مصرف این داروها خودداری کند :

_ آسپیرین و داروهای مشابه

_ وارفارین

_ ویتامین E

_ Ginko Biloba

بعضی از داروها نیز موجب تضعیف بیش از حد و انتظار عضلات شده و از اینرو مصرف آنها توصیه نمیشود .

 این داروها بدین قرارند :

_ داروهای بلوکر کانال های کلسیم ( دیلتیازم ، نیفیدیپین ، وراپامیل)

_ کینین

_پنیسیلامین

افرادی که این داروها را مصرف مینمایند ، باید قبل از تزریق بوتاکس حتما اطلاع دهند .

مراقبت هاى بعد از تزریق بوتاکس

١- بعد از تزریق بهتر است بیمار به مدت چهار ساعت ایستاده و یا نشسته باشد و از دراز کشیدن خوددارى کند چون در حالت خوابیده امکان پخش داروى تزریق شده از محل اصلى تزریق به اطراف وجود دارد.

٢- بهتر است بلافاصله بعد از تزریق بیمار عضلات صورت را منقبض و منبسط کند (حالتى شبیه به شکلک درآوردن ) این کار باعث مى شود داروى تزریق شده بصورت یکنواخت در عضلات پخش شود.

٣-از ماساژ مناطق تزریق شده خوددارى شود.

۴-اثرات بوتاکس از ۴٨ ساعت بعد از تزریق شروع شده ولى حداکثر اثر آن دو هفته بعد از تزریق ظاهر مى شود.

 از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.