instagram
telegram
phone
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

چروك‌هاي صورت دو نوع‌اند:

1- نوع ديناميك كه بر اثر حركت مكرر عضلات.صورت در طي سال‌ها ايجاد مي‌شوند.
2- نوع استاتيك كه در اثر كاهش كشساني پوست به علل متفاوتي ازجمله جاذبه زمين به وجود مي‌آيند.
سال‌ها تنها راه درمان چروك‌هاي استاتيك ليفتينگ (lifting) صورت و ابرو بود كه البته چروك‌هاي ديناميك را درمان نمي‌كرد.

تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل برای از بیـن بردن خط اخم، صــاف کردن چین های عمیق دو طرف دهان، برجسته کردن گونه و حجم دادن و پروتز لب است و در حال حاضر بهـترین روش در سراسر دنیا تزریق ژل های هیالورونیک است . ماندگاری این ژل ها معمـولاً 6 تا 9 ماه بـوده و سپـس جذب می شوند . مختـصری قـرمـزی و تورم در محـل تزریق تا چند روز باقی خواهد ماند . این ژل ها نیـازی به تست حساسیت ندارند و آلرژی ایجاد نمی کننـد. و در زیر پوست حرکت و ریزش ندارند .

تزریق چربی(لیپوترانسفر) روشی است که در آن سلولهای چربی نواحـی پهلو و شکم بیمار را به میزان لازم (حدوداً 20 الی 50 سی سی ) خارج کرده و پس از جدا سازی سلولهای زنده چربی، آنها را بعنوان یک فیلر بیـولوژیک، به منظور حجم دادن به ناحیه ای از بـدن یا صـورت، پر کـردن نقـص پوسـتی و اغلب با هدف جوان سازی صورت ، در نواحی مورد نظر تزریق می کنند . سلولهای چربی را می توان با PRPمخلوط و سپس در محل هـای مورد نظـر تزریق نمود . با این عمل ماندگاری نتایج درمان افزایش یافته و نتـایج حاصله زیباتر و ماندگارتر می شود .

بوتاکس و ژل برای پوست می‌تواند تاثیر بسیار خوبی داشته باشد اما جالب است بدانید که بوتاکس را می‌توان برای مو نیز مورد استفاده قرار داد. یک درمان جدید و نوآورانه در بازار ارائه شده است که توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. این درمان بوتاکس مو نام دارد.  مواد بوتاکس مو می‌تواند آسیب‌های وارده به قشر مو و کوتیکول مو را ترمیم کند، در حالی که موجب صاف شدن، مرطوب شدن و سالم شدن مو نیز می‌گردد. بوتاکس مو یک درمان جدید است که می‌تواند زمان را به عقب بازگرداند و به شما برای بازیابی موهای سالم کمک کند. این محصول به این دلیل به این نام شناخته می‌شود که مانند بوتاکس چروک‌ها را صاف می‌کند. دانشمندان ادعا می‌کنند که فرمولی ابداع کرده‌اند که ظاهراً منافذ را پر کرده و پارگی‌ها و آسیب‌های موجود در بافت خشک مو را ترمیم می‌کند. این درمان جهت ترمیم موهای آسیب‌دیده صد درصد ارگانیک می‌باشد.

2720_1280x800-660x330
تزریق بوتاکس در صـورت به خصـوص خط اخـم، خطوط پیشانی و دور چشم موجب بلوک شدن انتــقال سیگنالهای شیمیائی از پایانه های عصبـی به عضـلات صورت گردیده و در نتیجه عضـلات صـورت از حـالت انقباض بیرون آمده و ریلکس می شود. چروک هـا باز شده و پوست ظاهر جوان تری پیـدا خواهد کرد.

آثـار بوتاکس 3-4 ماه بیشـتر باقـی نمی مانـد و نیاز به تزریق مجدد خواهد داشت.پس از چند نوبت تزریق طول مدت اثر آن بیشتر می شود و عادت اخـم کـردن و حرکت دادن عضلات صورت در فرد کمتر می شود .

چند نوع ژل وجود دارد و ماندگاري هر كدام چقدر است؟

ژل هاي موقت بين 6 تا 18 ماه و ژل هاي دائم حداقل تا 6 سال ماندگاري دارند.
ژل هاي موقت مثل كلاژن ها و هيالورونيك اسيدها بوده و اسامي مختلفي مانند ژوودرم، روفيلان، روي درم، ماتريدكس و… دارند.
ژل هاي دائم در اصل هميشگي بوده، اما چون بعد از گذشت 5 تا 6 سال كوچك تر شده و بافت هاي بدن نيز تحليل مي روند، ماندگاري آن ها را بايد بين 5 تا 10 سال در نظر گرفت. امروزه ژل هاي دائم به طور عمده شامل پلي اكريل آميد و پلي متيل متاكريلات مي باشند.

از نظر علمي چه تفاوتي بين ژل هاي دائمي پاژ (اوكراين) و آكراميد (سوئيسي) وجود دارد؟

ايجاد عوارضي همچون حساسيت نسبت به نوع آكراميد خيلي كم تر مي باشد و با توجه به اينكه فرمول هر دو ژل داراي ماندگاري يكساني مي باشد، تفاوت عمده در ميزان درجه خلوص و مواد افزودني به ژل پاژ و بسته بندي و تكنولوژي توليد آنهاست و ژل پاژ براي جاهاي ظريف مانند لب و تزریق ژل خط خنده مناسب نمي باشد.

آیا تزریق بوتاکس، عوارضی را به دنبال دارد؟

عوارض بوتاکس به طور معمول، جز ضعف عضلات ناحیه اطراف محل تزریق، جدی نمی باشد. البته در صورتی که تزریق ژل به چانه ،صورت و گونه ها  توسط پزشک با تجربه انجام شود، هیچ گونه عارضه ای نخواهد داشت، ولی بیمارانی که بیماری های عصبی و عضلانی دارندو در فاز حاد هستند و یا زنان باردارو شیرده نبایستی از آمپول بوتاکس استفاده کنند،مضاف بر این که دیده شده تزریق بوتاکس باعث فروکش کردن سردردهای میگرنی در بسیاری از افراد می شود، اما گاهی ممکن است سردرد به صورت موقت برای مدت چند روز اتفاق افتد و یا علایمی دال بر حساسیت ایجاد شود که آن هم موقتی و گذراست.

نکته حائز اهمیت این است که برای تزریق بوتاکس صورت حتما به متخصص مراجعه فرمایید.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.