جراحی زیبایی لب

بزرگ کردن لب یکی ازانواع روش های زیبایی لب می باشد که بدون نیاز به عمل جراحی انجام میشود وباعث بهبود ظاهر لب ها و افزایش حجم آن میشود. داشتن لبان بزرگ وپرحجم به عنوان یک زیبایی شناخته مشود. با استفاده از پروتز لب و یا حجم دهنده درمال می توان حالت های کامل صورت خود را بهبود بخشید. آن دسته از افرادی که دارای لب های نازکی هستند می توانند با استفاده ازاین روش لب های خود را پرحجم کنند. دوره احیا بعداز انجام بسیار کوتاه می باشد. بزرگ کردن و همچنین لیفت سانترال لب از روش هایی است که باعث می شود چهره فرد جذاب تر به نظر برسد.

لب های نازک یکی از نگرانی های اکثر خانم ها می باشد. بزرگ کردن لب ها با استفاده از پروتز لب می تواند باعث افزایش حجم لب و کاهش استفاده از رژلب و خط لب در خانم ها می شود. بسیاری ازخانم ها انتخاب خوبی برای انجام عمل جراحی پروتز لب می باشند اما تعدادی از آن ها باید قبل از انجام پروتز لب از خطرات ومزایایی که این جراحی برایشان خواهد داشت آگاهی پیدا کنند و بعداز آن تصمیم بگیرند. بزرگسالان در هرسنی برای انجام این عمل مناسب هستند. افرادی که دارای لب های بسیار نازک وباریک هستند و یا افرادی که با افزایش سن دارای لب های نازکی شده اند میتوانند پروتز لب را انجام دهند. کسانی که می خواهند عمل جراحی پروتز لب را انجام دهند باید درسلامتی کامل باشند و برای رسیدن به نتیجه موردنظر کاملا منطقی باشند.اغلب جراح قبل از عمل عکس های قبل وبعداز عمل بیمارانی که پروتز لب برایشان انجام شده را نشان میدهند تا بیمار کنونی نتیجه را مشاهده کند وبعدازآن تصمیم بگیرد.

روش های معمول و متداول امروزی برای برجسته کردن لب ها و گونه گذاری کدامند؟

پرکننده های (Filler) معمول و مرسوم امروزی ۲دسته اند:

ژل ها: بهترین و مطمئن ترین نوع ژل ها، ژل های هیالورونیک اسیدی قابل جذب هستند. مهمترین نکته آن است که از مارک های معتبر و موردتأیید سازمان FDA استفاده شود.

اگرچه مدت ماندگاری این نوع ژل ها بین یک سال تا یک سال و نیم است ولی در عوض عارضههایی مانند (گلوله شدن، جابه جایی و عفونت)را ندارند اما درگذشته ژل هایی که به کار می رفتند، غیرقابل جذب بوده و عوارضی از جمله جابه جایی، گلوله شدن و عفونت داشتند که امروزه تقریبا منسوخ شده اند و ژل های جدید که قابل جذب هستند جایگزین برتر آنها شده اند، چون کاملا سازگار با بافت طبیعی بدن انسان ساخته شده اند و هیچ نوع عارضه ای برای شخص ایجاد نمی کنند.

تزریق چربی: همان طور که در مقالات پیشین گفته شد از بافت چربی طبیعی بدن خود فرد برای حجم دادن و برجسته کردن لب ها و گونه ها می توان استفاده کرد.

18236

پروتز لب برای چه کسانی مناسب است؟

در ادامه دلایل اصلی مراجعه برای پروتز لب اشاره شده است:
افرادی که پروتز لب برای آنها مناسب است دوست دارند لب های کوچک خود را پر و برجسته تر کنند. در صورتی که در حین خندیدن لب بالایی یا هر دو لب شما ناپدید شوند، پروتز لب مناسب شما است.
بعضی از روش ها برای بهبود ناهمسطح بودن لب ها، شکل دهان و نمایش لثه ها در حین لبخند زدن بکار می روند.
از سوی دیگر، در صورتی که لب های شما بسیار بزرگ باشند و چهره شما را ناخوشایند کرده اند، در مورد جراحی کاهش لب با پزشک جراح مشورت کنید.
در صورتی که در وضعیت سلامتی خوبی بسر می برید، نگرشی مثبت به این روش دارد و انتظارات شما واقع گرایانه است، برای انجام این روش به احتمال زیاد مناسب هستید.

▪ پس از تزریق بیمار باید چه اقداماتی را انجام دهد؟

ـ تورم بلافاصله پس از تزریق را می توان با کمپرس سرد و یخ کاهش داد. می توان از مرطوب کننده های لب برای جلوگیری از خشکی لب بعد از تزریق استفاده کرد و ظرف چند ساعت اول بیمار باید از استفاده از مواد آرایشی برای لب ها پرهیز کرده و حداقل به مدت ۴۸ ساعت از ورزش های سنگین و نور شدید خورشید اجتناب کند. اگر لب در قسمت محدودی بیش از حد برجسته شود، توسط جراح پلاستیک مربوطه آن قسمت ماساژ داده می شود تا یکنواختی لازم به دست آید.

برداشتن سیلیکون های تزریق شده یا تخلیه ژل لب نیز مانند جراحی کوچک کردن لب می باشد با این تفاوت که سیلیکون های آزاد و بافت اسکار نیز ممکن است در طول عمل برداشته شوند. محل برش با بخیه های موقت بسته می شود تا نتیجه ی عمل مورد ارزیابی قرار بگیرد و در صورت لزوم بافت بیشتری برداشته شود. پس از اینکه ظاهر رضایت بخش حاصل شد، برش های ایجاد شده بطور کامل بخیه زده می شوند. هزینه تخلیه ژل لب بسته به اینکه کدام لب تحت درمان قرار بگیرد و نیز گستردگی درمان و هزینه ی جراح متغیر است.

 

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال 1354 در روستای وری از منطقه چهاردانگه استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

اطلاعات تماس

  • آدرس مطب

    تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک

  • تلفن مطب

    09376387750 – 02166571448

  • روز های کاری

    یکشنبه و سه شنبه ، ساعت 16 الی 20

دسترسی مطب

Call Now Buttonمشاوره و تماس