داروی متفورمین و سرطان پروستات

[sbu_post_image]

نتایج فاز دوم یك مطالعه جدید حاكیست مصرف متفورمین در مردان مبتلا به سرطان پروستات بیش از پروستاتكتومی به كاهش پارامترهای متابولیكی خاص و در نتیجه كاهش سرعت پیشروی این سرطان كمك می‌كند.

آنتونی جوشوآ متخصص انكولوژی در بیمارستان كانادایی پرنسس مارگارت اطلاعات فوق را در نشست سالانه سال 2012 میلادی انجمن مطالعات سرطان آمریكا كه در شیكاگو برگزار شده، ارائه كرد.

متفورمین پرمصرف‌ترین دارو برای بیماری دیابت است. در این آزمایشات، متخصصان 22 مرد داوطلب را كه تایید شده بود به سرطان پروستات مبتلا هستند، مورد ارزیابی قرار دادند. این مردان پیش از انجام آزمایش تشخیص پروستاتكتومی 500 میلی گرم متفورمین را 3 نوبت در روز مصرف می‌كردند.

مصرف این دارو به پیش بینی و پیش آگهی بهتر از سرطان پروستات كمك می‌كند. بعلاوه این یافته كاربردهای مفیدی برای مردان دیابتی مبتلا به سرطان پروستات می‌تواند داشته باشد.

منبع : تبیان

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان