post_image

درد آلت

علت درد در آلت

سنگ مثانه ، گزش ، سرطان آلت تناسلی ، هرپس تناسلی ، عفونت در زیر پوست ختنه گاه مردان ختنه نشده (بالینیتbalanitis) ، التهاب غده پروستات (پروستاتیت) ، آسیبهای فیزیکی ، اکنه ، کم خونی داسی شکل ، سفلیس ، اورتریت ناشی از کلامیدیا و یا سوزاک و عارضه های قارچی. دیگر علل عبارتند از:

- واسکولیت (التهاب رگها):

 این عارضه یک نوع التهاب عروق خونی و لنفاوی است. این التهاب میتواند منجر به تشکیل بافت جای زخم(اسکار) شود.

- پریاپیسم (priapism) :

این عارضه نعوظ طولانی مدت، ناخواسته و مداوم آلت تناسلی آقایان است که ناشی از تحریک جنسی نیست و معمولا دردناک میباشد. این عارضه نیاز به درمان طبی دارد و در غیر این صورت به آسیب بافتی می انجامد و در نتیجه، فرد در آینده، هنگام برانگیختگی جنسی، نعوظ نخواهد داشت.

- بیماری پیرونی (Peyronie’s disease) :

 اختلال در بافت فیبری آلت میباشد که به علت رشد پلاک‌های لیفی در بخشی از بافت نرم آلت بروز میکند. این عارضه در اکثر آقایان موجب انحنای آلت به سمت بالا می‌شود. کمی انحنای آلت،طبیعی است و بیماری پیرونی مربوط است به هنگامی که این مساله موجب درد و سفتی یا انحنای غیرطبیعی آلت در زمان نعوظ یا تحریک ‌شود.

- سندرم رایتر (Reiter syndrome) :

این سندرم شامل سه مورد بعدی است: آرتریت، کونژنکتیویت (التهاب ملتحمه چشم) و اورتریت (عفونت‌ مجرای‌ ادراری) غیرگونوکوکى .

درمان:

درمان درد آلت تناسلی بستگی به علل شرح داده شده دارد و تا رسیدن به پزشک، کیسه یخ ممکن است کمک به کاهش درد بکند. اگر علت درد آلت تناسلی یک بیماری عفونی مقاربتی باشد، بیمار و شریک مقاربتی او باید همزمان درمان شوند.

طب سنتی

درمان درد  آلت

درمان درد بیضه

اگر در اثر گرمى باشد حرارت زیاد و التهاب موجود است .

درمان:

آب تاجریزى ، آب گشنیز، و آب کاهو بمالند، اگر درد شدید باشد مقدارى پوست خشخاش یا مسکن دیگر به آن مایعات اضافه نمایند و اگر حرقت یا حرارت و گرمى زیاد باشد مقدارى کافور حل کرده به محل درد بمالند و اشربه و اغذیه خنک میل نمایند.

اگر در اثر مزاج سرد باشد درد و خدرى موجود است (سستى )

درمان :

پیه مرغ ، روغن کرچک ، و پوست خشخاش و فرفیون را مخلوط کرده بمالند، زنجبیل و دارچین را با گل قند خورند. اگر ورم ساده باشد، اکلیل و بابونه ، پودینه و سداب را کوبیده ضماد کنند، اگر زخمى در کار باشد صبر زرد، کندر، خون سیاوشان ، آنزورت را سائیده به زخم بپاشند، پس از زایل شدن عفونت و ترشحات از مرهم خشک کننده گدازنده ، داروهاى خشک کننده مثل کاغذ سوخته ، کدوى سوخته ، پوست سرو سوخته خیلى مؤثرند.

قنیل را در روغن کنجد ریخته ضماد کنند، مردار سنگ و روغن بادام بمالند (داروهاى خشک کننده )
اگر به عللى خونریزى پیدا شود تخم کتان را نرم کوبیده به محل خونریزى بپاشند.

خارش شدید بیضه و آلت

درمان :

از روى خلط غالب به درمان بیمار پرداخته و براى از بین رفتن خارش از جوشانده هلیله زرد و شاه تره از هر کدام ۵ گرم براى سه روز به صورت مالیدنى به کار برند و سماق و آب لیمو و آلوچه و آب غوره به غذاى روزانه اضافه کنند و از غذاهاى گرم و شور بپرهیزند.

نسخه :

تخم کرفس ۵ گرم مامیثا ۵ گرم نرم کوبیده در سرکه حل کرده بمالند داروهاى ضد جرب در اینجا مورد استفاده مى باشد.

نسخه ضد خارش آلت

گل مامیثا ۵ گرم
نشادر ۵ گرم
صبر زرد ۵ گرم
زعفران ۵/۲ گرم
اشنان برابر همه
انتخاب کرده درهم کوبیده با روغن گل بمالند. این فرمول براى خارش همه جاهاى بدن بکار مى رود.

نسخه براى شقاق و ترک آلت یا بیضه

حنا، کتیرا، مردار سنگ ، موم ، و روغن گل بمالند.

و آنچه در شقایق مقعد دستور داده شده است در این مورد نیز استفاده شود.

زخمهاى آلت و بیضه

زخمهاى دستگاه تناسلى زود عفونى شده ناسور مى گردند لذا در بهبودى و تمیز نگهداشتن آنها بایستى کوشید. اگر زخم و قرحه تازه باشد، صبر زرد، مردار سنگ ، اقلیماى شسته ، توتیا (کات کبود)، کدوى سوخته ، مس ‍ سوخته ، شادنج و گلنار را درهم کوبیده به محل زخم ضماد نمایند و نیز به آن بپاشند یا بمالند.

تورم لوله داخلى آلت یا وجود زخم یا عامل عفونى

علائم زخمهاى آلت و بیضه:

سوزش شدید در آلت ، احساس ادرار کردن ، احساس گرمى و التهاب ، احساس وجود ادرار، خروج چرک و تحریکات داخلى مجرا به صورت تیر کشیدن یا فرو رفتن میله اى در مجراى ادرار.

درمان زخمهاى آلت و بیضه:

شربت بنفشه ، شیره تخم خرفه ، تخم خیار، تخم خربزه ، تخم کدو، تخم هندوانه را با لعاب اسپرزه داخل کرده صبح ناشتا میل نمایند.

اسپرزه را خیسانده لعاب آن را با روغن بادام و روغن بنفشه تواءم کرده بر آلت بمالند، در اینجا بطور کلى از داروهاى مدر استفاده مى شود، براى کمک به بهبودى بیمار آب تخم ترشک و آب شوید و آب زیره و شیره تخم کاوشه را بجاى آب مى توان نوشید، آب بابونه ، مغز ناخنک ، مرزنجوش ، پودینه ، آویشن ، و زنیان را تهیه کرده با آنها آلت را شستشو دهند و داروهاى فوق را مى توان کوبیده و پخته به صورت ضماد استعمال نمایند.

زگیل آلت

بوره سوخته ، خاکستر چوب مو، و یا سیاهدانه و سرکه و پیه مرغ را تهیه نموده بر زگیل ها ضماد نمایند تا کم کم از بین برود. اگر در اثر قطع آنها خونریزى پیش آمد بر موضع خون ریزى مخلوط زاج و براده آهن یا براده مس بپاشند.

از داروهای ترکیبی مکمل گیاهی موسسه جهت درمان خارش و شقاق و زیگیل و زخمها و ترک آلت و بیضه و همین طور درمان کجی و انحراف آلت استفاده کنید.

 در تمامی مراحل درمان برای تعادل مزاج بهتر است داروهای ترکیبی ( منضج ) و داروهای مکمل گیاهی مؤثر و آزمایش شده جهت درمان قطعی تمام بیماریهای معرفی شده موسسه را دریافت کنید.

منبع :hakimabbas  وbekarat

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک