درمان سرطان پروستات با داروی چاقی

[sbu_post_image]

داروی چاقی برای مقابله با سرطان پروستات

متخصصان علوم پزشكی در دانشگاه كمبریج معتقدند این داروی آزمایشی كه برای كنترل متابولیسم در بدن تولید شده همچنین می‌تواند رشد سلولهای سرطانی در غده پروستات را متوقف كند.

پزشكان انگلیسی امیدوار هستند كه این یافته مفید و موفقیت آمیز در آینده بتواند این سرطان كشنده را به یك بیماری قابل كنترل تبدیل كند.

طبق آمار رسمی انگلیس، در این كشور سالانه 10 هزار مرد بر اثر ابتلا به این نوع از سرطان پروستات جان خود را از دست می‌دهند.

رشد سلولهای سرطانی در غده پروستات در اثر فعالیت ژنی صورت می‌گیرد كه این ژن عامل تولید آنزیم CAMKK2 است. این آنزیم در واقع در متابولیسم نقش دارد و همچنین به طور موثر سوخت لازم برای سلولهای سرطانی و رشد آنها را تولید می‌كند.

متخصصان دانشگاه كمبریج دریافته‌اند كه اگر تولید این تركیب را متوقف كنند، می‌توانند رشد تومور را نیز كندتر كرده و یا حتی متوقف سازند. نمونه اولیه نوعی داروی مقابله با چاقی موسوم به STO 609 همین تاثیر را دارد و دكتر میلز در این بررسی‌ها تاكید كرد كه این دارو می‌تواند روش درمان سرطان پروستات را متحول سازد.

سرطان پروستات سرطانی است كه به كندی پیشروی می‌كند اما اگر بتوانیم سرعت رشد آن را بیشتر از آنچه كه هست كاهش دهیم، موفق می‌شویم آن را از یك بیماری كشنده به یك بیماری مزمن كه قابل كنترل است تبدیل كنیم.

منبع : تبیان

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان