instagram
telegram
phone
عفونت مجاری ادراری
21 آوریل 2016
تشخيص و درمان سنگ هاي کليوي
25 می 2016

درمان عفونت‌ ادراري

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

post_image

درمان عفونت‌ ادراري

عفونت‌هاي ادراري در زنان بسيار شايع است. تقريباً تمام زنان حداقل يك بار در طول عمر خود عفونت‌ گذراي دستگاه ادراري را تجربه مي‌كنند. به‌دليل شباهت برخي از علائم عفونت‌هاي دستگاه ادراري و عفونت‌هاي دستگاه تناسلي زنانه، شناخت اين گروه از بيماري‌ها و راه‌هاي پيشگيري از آنها براي همة زنان لازم است.
با رعايت نكردن نكات بهداشتي، ناديده گرفتن علائم و بي‌توجهي نسبت به درمان كامل عفونت‌هاي ادراري، ميكروارگانيسم‌ها به سمت ارگان‌هايي نظير مثانه و كليه‌ها صعود مي‌كنند و در نهايت ممكن است به نارسا شدن كليه‌ها بينجامد.
از سويي ديگر، عفونت‌هاي دستگاه ادراري در كودكان و زنان باردار نياز به پيگيري و درمان جدي‌تري دارد، زيرا خطر عفونت كليه‌ها و تولد كودك نارس همواره چنين افرادي را تهديد مي‌كند.

تشخيص عفونت‌ ادراري

– تشخيص و درمان به‌موقع عفونت‌هاي ادراري از آسيب‌هاي كليوي جلوگيري مي‌كند. اصولاً عفونت‌هاي ادراري در سنين زير يك سال، بعد از عفونت‌هاي تنفسي، شايع‌ترين عفونت در كودكان و پس از يك سالگي، شايع‌ترين عفونت در افراد جامعه است. بنابراين شناخت و آگاهي مردم از علائم و تا حدودي راه‌هاي تشخيص و درمان آن بسيار سودمند است.

عفونت ادراري

– عفونت‌هاي ادراري را به دو گروه عفونت‌هاي سطحي و عفونت‌هاي عمقي تقسيم مي‌كنند. عفونت‌هاي سطحي پوشش سطحي داخل سيستم ادراري يا مخاط را درگير مي‌كند و بيش از نود درصد عفونت‌هاي اين دستگاه را شامل مي‌شود. درحالي‌كه عفونت‌هاي عمقي درگيري بافت‌هاي عمقي كليه‌ها، پروستات و بيضه را باعث مي‌شوند. در عفونت‌هاي عمقي، بيماران معمولاً تب شديد و حال عمومي بدي دارند.

عفونت‌ ادراري در زنان و مردان

در سنين زير سه‌ماهگي، عفونت‌هاي ادراري در پسرها بيشتر از دختران است، و پس از آن، شيوع عفونت در زنان سي تا پنجاه برابر مردان است. علت آن كوتاه و مستقيم بودن مجراي ادرار در زنان است كه در نتيجة آن، ميكروب‌ها به‌سادگي با عبور از مجرا به مثانه مي‌رسند و عفونت سطحي ايجاد مي‌كنند.

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یکDid you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا ما در تماس باشید