instagram
telegram
phone
694-3
همودياليز چيست؟
16 اکتبر 2016
694
دیالیز
27 نوامبر 2016

درمان عفونت کلیه

694-2
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
درمان عفونت کلیه

درمان بیماری با تجویز آنتی‌ بیوتیک صورت می‌ گیرد. پزشکان اورولوژیست ترجیح می ‌دهند تست های حساسیت میکروب به آنتی‌ بیوتیک را نیز انجام دهند و در صورت لزوم دارو را عوض کنند.

دوره درمان 10 تا 14 روز ادامه دارد. بسته به حال عمومی و وضعیت بیمار، پزشک اورولوژی تصمیم می ‌گیرد که بیمار در منزل درمان شود یا بستری گردد.

در صورتی که بیمار بدحال باشد حتما باید در بیمارستان بستری شود و آنتی‌ بیوتیک تزریقی دریافت کند.

در صورتی‌ که بیمار آنتی بیوتیک تزریقی بگیرد معمولا بعد از 3 تا 5 روز آنتی ‌بیوتیک خوراکی داده می ‌شود و تا 14 روز ادامه پیدا می‌ کند.

اگر کشت خون بیمار مثبت باشد، دوره درمان طولانی‌ تر خواهد بود.

در صورتی ‌که آنتی ‌بیوتیک مناسبی تجویز شده باشد، علایم‌ و تب‌ بیمار پس‌ از 48 ساعت‌ درمان‌ آنتی ‌بیوتیکی از بین می ‌رود(هر چند باید درمان تا انتها ادامه یابد)‌، در غیر این صورت شاید تغییر آنتی‌ بیوتیک‌ تجویزی‌ لازم‌ باشد.

گاهی نیز برای کاهش درد یا تب از مُسکن استفاده می ‌شود.

به بیماران توصیه می ‌شود تا برطرف‌ شدن‌ تب‌ و ناخوشی‌ در بستر استراحت‌ کنند و مایعات به اندازه کافی بنوشند(روزانه‌ حداقل‌ 2 لیتر).

گاهی توصیه می‌ شود جهت‌ اسیدی‌ شدن‌ ادرار از آب‌ آلبالوی‌ ترش‌ یا زغال‌اخته‌ و ویتامین ‌C استفاده‌ کنند.

پس از درمان عفونت، لازم ‌است اگر مشکل زمینه ‌ای مانند انسداد مسیر ادراری، سنگ کلیه یا اختلال دستگاه ادراری وجود دارد این عوامل برطرف شوند.

عفونت حاد کلیه در بالغین معمولا به خوبی به درمان پاسخ می ‌دهد و اثر جوش خوردگی و ترمیم کلیوی یا آسیب پایدار بر جای نمی‌ گذارد، ولی در کودکان به علت عدم تکامل رشد کلیه، عفونت کلیه می ‌تواند آسیب شدید ایجاد کند و به ‌طور دائم عملکرد کلیه را مختل کند.

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یکDid you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است