post_image

کاندیدیاز (برفک)

کاندیدیاز عفونتی قارچی است که عمدتاً مبهل را گرفتار می کند، گرچه می تواند از طریق آمیزش جنسی به مرد هم منتقل شود و آلت تناسلی را گرفتار کند. بیماری آزردگی و خارش شدید فرج و مبهل، ترشحات غلیظ و گاهی دفع ادرار و آمیزش دردناک می شود. به طور طبیعی ریزسازواره ی کاندیدا آلبیکانس که عامل این بیماری به شمار می آید در مبهل وجود دارد، ولی معمولاً تحت سلطه ی باکتری های موجود در آن است. هرچه این تعادل را بر هم بزند، مثلاً مصرف آنتی بیوتیک، یا پوشیدن لباس تنگ، یا استفاده از صابون های معطر می تواند به عفونت کاندیدیاز منجر شود.

درمان بیماری جنسی

کاندیز معمولاً با کرمها و شیاف های ضد قارچ درمان می شود. درمان گیاهی، هومئوپاتی و طبیعی دیگر هم برای این بیماری جنسی موثرند.

تبخال تناسلی

تبخال تناسلی بیماری آمیزشی ناشی از ویروس تبخال معمولی است. علائم آن شامل وجود دانه های سوزش آور و تاول های دردناک متعد در ناحیه ی تناسلی، تورم گره های لنفاوی، سر درد، تب و دفع دردناک ادرار است. در صورت بروز این علائم باید هرچه زودتر به پزشک مراجعه کرد.

درمان تبخال تناسلی

تبخال تناسلی کاملاً از بین نمی رود، ولی داروهای ضد ویروس ممکن است از بروز تاول جلوگیری و شدت حمله ی بیماری را کمتر کند. هم شدت و هم تکرار حملات را باید با تقویت خود بدن کمتر کرد.درد را می توان با مسکن های بدون نسخه و استحمام با آب گرم و نمک تسکین داد.

کلامیدیا

کلامدیا هم از بیماری های آمیزشی است. در مردان باعث دفع دردناک ادرار، تورم بیضه ها و اغلب دفع ترشحات از آلت تناسلی می شود. زنان به هنگام دفع ادرار و آمیزش جنسی دچار ترشحات مهبلی و درد می شوند، ولی اغلب علامتی دیده نمی شود. اگر بیماری درمان نشود، می تواند به بیماری التهابی لگن منجر شود. کلامدیا از علل اصلی ناباروری و سقط جنین در زنان است.

درمان کلامیدیا

کلامدیا معمولاً با آنتی بیوتیک درمان می شود. با خوردن مرتب ماست حاوی باکتری های اسید دوست زنده و تقویت دستگاه ایمنی با یک رژیم غذایی مناسب از عود بیماری جلوگیری کنید.

مردانی که از اختلال نعوظ (ED) رنج می‌برند، اغلب با موفقیت تحت درمان‌ فیزیکی قرار می‌گیرند. به طور معمول، این افراد نباید تنها به درمان دارویی مانند “قرص آبی کوچک” اکتفا کنند. این دارو با انواع عوارض جانبی احتمالی مانند افزایش خطر ابتلا به حملات قلبی و سایر عوارض پزشکی همراه است. فیزیوتراپ متخصص در درمان اختلالات کف لگن، با ارائه برنامه‌های درمانی جامع برای اختلال نعوظ می‌تواند زندگی جنسی فعال و بدون عوارض جانبی مرتبط با داروهای خاص را به مردان بازگرداند.

منبع : متخصص اورولوژی تهران

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک