۱۰ دقیقه
روش های افزایش سایز آلت تناسلی در مردان

روش های افزایش سایز آلت تناسلی در مردان

آنچه می خوانید...

اندازه آلت تناسلی همواره یکی از دغدغه های بزرگ مردان در هر سنی می باشد. به گونه ای در بسیاری از افراد کوچکی آلت تناسلی احساس ناخوشایندی ایجاد کرده و آنها را دچار کاهش اعتماد به نفس می کند. مساله دیگری که موجب نگرانی مردان در مورد اندازه آلت تناسلی وجود دارد، این است که نتوانند به گونه ای که باید شریک جنسی خود را ارضا کنند. اما باید توجه داشت که سایز آلت تناسلی عامل مهمی در ارگاسم بانوان در رابطه جنسی نمی باشد و قطر آلت تاثیری در ارگاسم خانم ها ندارد.

یکی از سوالات بسیار رایجی که معمولا توسط آقایان مطرح می شود این است که راهی برای افزایش سایز آلت تناسلی وجود دارد؟

در این نوشتار قصد داریم تا به شرح برخی از روش های بزرگ کردن آلت تناسلی بپردازیم.

آناتومی آلت تناسلی آقایان

بدنه آلت تناسلی به صورت استوانه ای شکل می باشد که از سه فضای دایره ای شکل اسفنجی تشکیل شده است . هنگام تحریک مرد، خون با فشار از سرخرگ به داخل حفره های اسفنجی پمپاژ می شود که نتیجه آن نعوظ یا سفتی آلت تناسلی می باشد. بنابراین برای بزرگ تر کردن آلت تناسلی باید بافت استفجی را بزرگ تر کرد. جنس این بافت مانند عضله یا ماهیچه نیست و به راحتی تغییر شکل نمی دهد تنها راه بزرگ کردن این ناحیه افزایش سلول سازی این بافت می باشد که بعد از 17 سالگی متوقف می شود.

طول و قطر طبیعی آلت مردان چند است؟

افزایش سایز آلت تناسلی طبق معیارهای سازمان بهداشت جهانی طول آلت تناسلی بالای 9 سانتی متر طبیعی محسوب می شود و فرد دچار کوچکی آلت (میکروپنیس) نمی باشد و این فرد از نظر عملکرد جنسی مشکلی نخواهد داشت. اگر فردی با طول آلت تناسلی 9 سانتی متر یک وزن 120 یا 130 کیلوگرم داشته باشد و چاقی شکم بسیار وسیع و بزرگی داشته باشد طبیعتا از سایز آلت کم می شود و اختلال جنسی پدید می آید. بنابراین در این موارد اولین توصیه این است که افراد وزن خود را کاهش دهند تا عملکرد جنسی بهتری داشته باشند.

اما اگر بخواهیم به طور دقیق تر بیان کنیم، طول نرمال آلت یک مرد بالغ در حالت شل حدود 7 تا 10 سانت و در حالت نعوظ حدود 11 تا 15 سانت می باشد. همچنین قطر یا اندازه دور آلت مردان در حالت شل 7 تا 9 سانت و در حالت نعوظ 12 سانت می باشد. قریب 80 درصد مردان در این حد نرمال هستند اما درصد کمی ممکن است سایز آلت بلندتر یا کوتاه تر داشته باشند. اگر سایز آلت مردی در حالت نعوظ کمتر از 7 و نیم سانت باشد به عنوان میکروپنیس یا کوتاه تلقی شده و نیاز به درمان دارد.

با این مقدمه مشخص می شود اکثر مردان بی دلیل نگران اندازه آلت خود هستند و با توجه به اینکه سایز آلت تناسلی در خانم ها 7 تا 9 سانت می باشد بنابراین اکثریت زوج ها در مساله ارتباط جنسی مشکلی نخواهند داشت، بنابراین اکثر مردانی که از سایز آلت تناسلی خود ناراضی هستند با توجه به مساله روانی این موضوع، مقایسه سایز آلت خود با بقیه افراد، مشاهده فیلم های پورن و یا سرزنش از سوی پارتنر خصوصا افراد مولتی پارتنر یا ارتباط جنسی داشتن با چند نفر، در زندگی زناشویی خود دچار مشکل می شوند.

پروتز آلت تناسلی برای افزایش سایز آلت نمی باشد

بسیاری از مراجعه کنندگان به پزشک با شکایت کوتاه بودن سایز آلت تناسلی مراجعه می کنند و درخواست جراحی ایمپلنت آلت تناسلی خود را دارند. اولین نکته ای  که در ابتدا باید مطرح شود این است که پروتز آلت تناسلی برای افزایش سایز نمی باشد. پروتز آلت تناسلی در افرادی گذاشته می شود که دچار اختلالات عصبی و خونرسانی در آلت تناسلی هستند و نعوظ مناسبی ندارد و با داروهای خوراکی، تزریقی و وکیوم به نعوظ نمی رسند و نمی توانند دخول داشته باشند.

افزایش کیفیت رابطه جنسی

بسیاری از مراجعه کنندگان با سایز آلت تناسلی 10 یا 12 سانتی متر اغلب از کوتاه بودن سایز آلت تناسلی خود شکایت دارند و تصور می کنند به دلیل این کوتاهی در رابطه جنسی خود دچار مشکل می شوند و همسرشان به ارگاسم نمی رسد. نکته قابل توجه این است که اندازه طبیعی واژن 9 سانتی متر است و گیرنده های حسی واژن در 2 یا 3 سانتی متر اول واژن می باشند و در بسیاری از موارد طول بالای 9 سانتی متر آلت مردان موجب ایجاد درد در ناحیه رحم بانوان می شود.

انواع روش های افزایش سایز آلت تناسلی

جهت آگاهی باید بدانیم راه های مختلفی برای افزایش سایز آلت، تبلیغ می شود مانند مصرف برخی قرص ها، کرم ها، استفاده از وکیوم تزریق ژل و چربی که این روش ها هیچ کدام برای افزایش طول آلت موثر نمی باشد. همچنین روش جراحی برای افزایش سایز آلت با قطع لیگامان های محل اتصال آلت به پوبیس می باشد که حداکثر می تواند تا 1 و نیم تا 2 سانت به طول آلت زیاد کند که می تواند همراه با عارضه باشد و معمولا توصیه نمی شود.

تکنیک های مختلفی به منظور افزایش سایز آلت تناسلی وجود دارد که هر کدام به گونه ای فرد را تا حدودی به هدف خود نزدیک می کند. برخی از این روش ها شامل:

استفاده از پمپ های وکیوم

یکی دیگر از روش های افزایش سایز آلت تناسلی، استفاده از پمپ وکیوم می باشد. این دستگاه با ایجاد یک نعوظ طبیعی به داشتن یک رابطه جنسی موفق کمک خواهد کرد. این روش در صورتی که مصرف دارو نتواند عملکرد نعوظ را درمان کند، توصیه می شود. وکیوم مردانه به شکل استوانه ای می باشد که آلت باید داخل آن قرار گیرد. این دستگاه موجب پمپاژ خون به آلت می شود در نتیجه نعوظ به صورت کاملا طبیعی اتفاق می افتد.

افزایش سایز آلت تناسلی با استفاده از قرص ها و مکمل ها

متاسفانه تا به امروز دارویی در جهان جهت سلول سازی دوباره بافت اسفنجی کشف نشده است و تمام داروهایی که در این زمینه معرفی می شوند صرفا جنبه تبلیغاتی دارند. بیشتر روش های بزرگ کردن آلت تناسلی آقایان که شامل قرص و لوسیون هایی که حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، گیاهان و یا هورمون ها تقریبا بی اثر است و برخی از آنها می توانند صدمات دائمی به آلت تناسلی وارد کنند.

تزریق ژل و چربی به آلت تناسلی مردان

برای افزایش قطر و حجم آلت روش تزریق ژل یا چربی روشی موثر می باشد. در روش تزریق چربی، ابتدا چربی دور آنه یا قسمت بالای آلت تناسلی و چربی شکمی خود فرد ساکشن می شود و پس از آماده سازی این چربی به پنیس (آلت تناسلی) این فرد تزریق می شود.

در این روش به دلیل ساکشن چربی بالای آلت تناسلی طول آلت تناسلی این افراد بلند به نظر می آید و اثر روانی خوبی برای فرد دارد در ضمن این روش تزریق چربی مربوط به بدن این فرد است و همخوانی با بدن این فرد دارد و در مقایسه با تزریق ژل که از مواد مصنوعی ساخته می شود سازگاری بیشتری دارد.

روش تزریق چربی می تواند در مطب با بی حسی موضعی و یا در اتاق عمل با بیهوشی انجام شود. روش تزریق چربی حدود 45 دقیقه زمان می برد.

در روند تزریق چربی چند نکته مهم و قایل توجه مطرح است:

  • این روش برای افزایش قطر آلت است که حدود 30 درصد بر قطر حالت شلی آلت می افزاید و روشی برای افزایش طول آلت تناسلی مردان نیست.
  • تزریق چربی ماندگاری دراز مدت ندارد و ممکن است بعد از دو سال جذب بدن شود.
  • روش تزریق چربی در مقایسه با روش تزریق ژل کم هزینه تر بوده و ماندگاری بالاتری نسبت به تزریق ژل دارد.
  • پس از تزریق چربی فرد می تواند بلافاصله به زندگی عادی خود باز گردد، اما ممکن است کبودی و تورم در آلت به مدت چند روز داشته باشد. بعد از تزریق چربی بهتر است چند روز تا یک هفته از ارتباط جنسی خودداری کند.
  • به طور خلاصه، اکثر مردان طول طبیعی آلت تناسلی دارند و نگران مشکلات جنسی خود نباشند و اینکه اکثر روش هایی که برای سایز آلت تبلیغ می شود بی تاثیر است.
  • تزریق چربی به همراه لیپوساکشن چربی قسمت پایین شکم روشی مطمئن و موثر برای افزایش قطر آلت می باشد.

جراحی برای افزایش سایز آلت تناسلی

متداول ترین روش جراحی برای طولانی تر شدن آلت تناسلی، جراحی رباطی است که آلت را به استخوان لگن متصل می کند. طی جراحی افزایش سایز آلت تناسلی، برش کوچکی در بالای پایه آلت ایجاد می شود ورباطی را که از استخوان شرمگاهی تا بالای آلت قرار دارد، برش داده می شود بدین ترتیب آلت کمی پایین تر می افتد در نتیجه 1 الی 2 سانتی متر به سایز آلت افزوده می شود. البته این اندازه در همه افراد یکسان نمی باشد. در نهایت رباط بریده شده در قسمت پایین تری متصل می شود. معمولا بخیه های جذبی برای بخش های داخلی و بیرونی ناحیه جراحی زده می شود. اما برخی از جراحان بخیه های غیر قایل جذب را ترجیح می دهند که باید بعد از چند هفته کشیده شود.

آگاهی جراح از تکنیک های جراحی، به منظور افزایش سایز آلت تناسلی می تواند منجر به دریافت نتایج مطلوب جراحی در نتیجه منجر به رضایت بیمار شود. در بهترین حالت، جراحی ممکن است 1 سانتی متر به اندازه آلت تناسلی اضافه کند اما طول واقعی آلت را تغییر نمی دهد. اما در بدترین حالت، جراحی می تواند منجر به عوارضی مانند عفونت، جای زخم و از بین رفتن احساس یا عملکرد آلت تناسلی شود.

اگرچه برخی از جراحان، جراحی بزرگ کردن سایز آلت تناسلی را با استفاده از تکنیک های مختلف ارائه می دهند، اما از نظر بسیاری از آنها این جراحی، غیر ضروری و در برخی موارد نیز می تواند برای فرد مضر باشد. البته هنوز مطالعات کافی در مورد جراحی بزرگ کردن سایز آلت تناسلی وجود ندارد تا درک دقیق تری از خطرات و فواید آن ارائه شود.

روش های افزایش سایز آلت تناسلی در مردان

در صورت عدم تمایل به انجام جراحی می توانید:

  • با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید. گفتگو درباره تمایلات جنسی با شریک زندگی می تواند در بهبود رابطه جنسی شما تاثیر گذار باشد.
  • کاهش وزن و کوچک کردن شکم می تواند در بزرگتر نشان دادن سایز آلت تناسلی شما بسیار موثر باشد.
  • انجام فعالیت های ورزشی منظم می تواند قدرت و استقامت شما را در رابطه جنسی نیز بهبود بخشد.

کلام آخر

این روزها مردان زیادی در پی افزایش سایز آلت تناسلی خود می باشند. سوال اساسی اینجاست که آیا این افراد نیاز به درمان دارند یا نگرانی این افراد به دلیل عدم آگاهی آنان می باشد.

اگر در زندگی زناشویی خود دچار مشکل شده اید و این مشکل را فقط به دلیل اندازه آلت تناسلی می دانید بهتر است با شریک زندگی خود در این باره صحبت کنید. به خاطر داشته باشید که درک نیازها و خواسته های شریک زندگی تان بیشتر از تغییر اندازه آلت تناسلی می تواند باعث بهبود روابط جنسی شما شود.

بسیاری از آقایان بر این باورند که افزایش اندازه آلت تناسلی آنها باعث می شود جذابیت بیشتری پیدا کنند. اما گاهی افرادی که این تصورات را دارند دارای سایز آلت تناسلی نرمالی هستند.

همچنین می توانید یک جلسه مشاوره با یک متخصص اورولوژی خوب داشته باشید. احساس ناراحتی و نارضایتی خود را از اندازه آلت تناسلی با وی مطرح کنید. پزشک می تواند با یک مشاوره صحیح و اصولی به تمام سوالات شما پاسخ دهد و تصورات غلطی را که در باره سایز آلت تناسلی در ذهن شما شکل گرفته را تغییر بدهد.

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.