سرطان پروستات و سبزیجات

[sbu_post_image]

مردان برای مبتلا نشدن به سرطان پروستات، سبزیجات مصرف كنند

علیرضا مطلبی نیا” در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: سرطان پروستات بیماریی است كه بر اثر افزایش آندروژن و غدد فوق كلیوی در سیستم ادراری اختلال ایجاد می كند.
وی با بیان اینكه مردان بالای 60 سال بدون سابقه ژنتیكی، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستند، اظهار داشت: رژیم غذایی سبزیجات از جمله گوجه فرنگی، كاهو ، كلم، كرفس و غیره تاثیر بسزایی در پیشگیری از بروز این بیماری دارد.
این كارشناس ارشد تغذیه، مصرف ماهی های چرب مثل ساردین، حلوا، شاه ماهی و سالمون كه دارای امگا سه بوده را بسیار موثر در كاهش التهاب سرطان پروستات عنوان كرد.
وی گفت: افرادی كه نمی توانند ماهی های چرب بخورند، می توانند مكمل امگا سه را استفاده كنند.
مطلبی نیا به مردان به ویژه گروه سنی بالای 60 سال توصیه كرد، حتما از خوردن غذاهای پرچرب كه دارای چربی و پروتیین بالایی است، در تغذیه روزانه خود پرهیز كنند.
وی تصریح كرد، تحقیقات دانشمندان نیز نشان داده است مصرف سیر و سویا در پیشگیری از سرطان پروستات تاثیر فراوانی دارد.

منبع : تبیان

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان