instagram
telegram
phone
شکستگی آلت تناسلی و علل آن
7 اکتبر 2013
انـزال زود رس؛ علل و علائم
7 اکتبر 2013

شکستگی آلت تناسلی؛ علائم، عوارض و درمان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

post_image

علائم شکستگی آلت تناسلی

تشخیص شکستگی آلت تناسلی خیلی ساده است، چون علائم بالینی بسیار پر سر و صدا ایجاد می کند. شکستگی آلت تناسلی یک حالت بسیار دردناک است که معمولاً خود فرد صدای تق را می شنود. بلافاصله پس از شکستگی ، آلت تناسلی متورم، کبود و سیاه رنگ می شود. علت آن این است که خون از محل پاره شده بسرعت خارج و در زیر پوست جمع می شود. بلافاصله پس از شکستن آلت تناسلی نعوظ از بین رفته و خونمردگی و تورم ایجاد می شود. اجسام غاری از نظر آناتومی دارای یک پوششی هستند که در امتداد با پوشش عضلات جدار شکم می باشد. اگر حین شکستگی آلت تناسلی این پوشش پاره شود، کبودی بطرف ناحیه شکم تا بالای قفسة سینه امتداد می یابد. اگر مجرا پاره شود، خون وارد مجرای ادرار شده و در نوک آلت تناسلی قابل رویت خواهد بود. گاهاً فقط پوشش جسم غاری پاره می شود که در این موارد بیمار بدنبال شنیدن صدای تق، احساس درد نیز می کند. تشخیص این موارد مشکل است و نیازمند بررسیهای خاص می باشد. آلت تناسلی در مردان دارای شرائین و وریدهای زیادی است، گاهاً یکی از این وریدها پس از وارد شدن ضربه به آلت تناسلی در حالت نعوظ پاره شده و تابلوی بالینی شکستگی آلت تناسلی را ایجاد می کند، افتراق آن از شکستگی آلت تناسلی واقعی با روشهای عکسبرداری خواهد بود.

درمان شکستگی آلت تناسلی

درمان آن عمل جراحی اورژانس است، که در آن ناحیه پاره شده ترمیم می شود. عده ای سعی می کنند که این حالت را با کیسة یخ و مسکن درمان نمایند، ولی باید متذکر شد که آن یک راه درمانی صحیح نیست. پس از جراحی شش هفته طول می کشد تا بهبودی حاصل شود. در این شش هفته بیمار باید از هر گونه نعوظ آلت تناسلی پرهیز نماید، چون محل پارگی که ترمیم شده است مجدداً پاره می شود. داروهای خاصی پس از عمل جراحی تجویز می شوند تا از ایجاد نعوظهای شبانه جلوگیری گردد. اگر مردی دچار شکستگی آلت تناسلی شده است و از آن چند روز می گذرد، نباید بدلیل اینکه دیر شده است، به پزشک مراجعه نکند، چون هر قدر ترمیم پارگی زودتر انجام شود، از عوارض بعدی کاسته می شود.

عوارض شکستگی آلت تناسلی

اگر شکستگی آلت تناسلی درمان نشود، محل پارگی جوش خورده و ضمن اینکه آلت تناسلی کج می شود، ممکن است بعدها بعلت ایجاد اختلال در جریان خون اجسام غاری، سبب اختلال در نعوظ و ناتوانی جنسی گردد. البته درمان جراحی شکستگی آلت تناسلی تضمینی برای بهبودی کامل بیمار نیست، بلکه از عوارض گفته شده می کاهد. بسیاری از بیمارانیکه دچار شکستگی آلت تناسلی می شوند و به موقع نیز جراحی می شوند، بعدها دچار کجی آلت تناسلی و ناتوانی جنسی خواهند شد. توصیه می شود هر گاه آلت تناسلی در حالت نعوظ باشد و فرد صدای شکستگی را بشنود، حتماً جهت اطمینان از عدم شکستگی آلت تناسلی به پزشک مراجعه نماید. در مواردیکه مشکوک هستیم، می توان با انجام عکسبرداریهای مخصوص به تشخیص صحیح رسید. گاهی آسیب جزئی است و بیمار صدای تق را می شنود، ولی تورم و کبودی آلت تناسلی ایجاد نمی شود. در این موارد پوشش جسم غاری پاره می گردد بدون آنکه خود جسم غاری پاره شود، این موارد نیز نیاز به عمل جراحی برای ترمیم پوشش جسم غاری و جلوگیری از عوارض بعدی دارند. اگر پوشش جسم غاری پاره شود ولی ترمیم صورت نگیرد، این پوشش خود بخود ترمیم پیدا کرده و ایجاد یک بافت سفتی می کند که بعدها منجر به یک بیماری بنام “پیرونی” میگردد که باز از عوارض آن کجی آلت تناسلی و ایجاد ناتوانی جنسی است. متأسفانه کم نیستند مواردیکه پس از حادث شدن شکستگی آلت تناسلی فرد بعلت شرم و حیا به پزشک مراجعه نمی کند و متحمل عوارض بعدی می گردد. پس هر گاه در حالتی که آلت تناسلی در موقعیت نعوظ می باشد، صدای پاره شدن را شنیدید و احساس درد کردید، بلافاصله به عمل جنسی خاتمه داده و به اورژانس مراجعه نمائید.

منبع: هفت سیب

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonمشاوره و تماس