instagram
telegram
phone
شکستن آلت تناسلی
7 اکتبر 2013
شکستگی آلت تناسلی؛ علائم، عوارض و درمان
7 اکتبر 2013

شکستگی آلت تناسلی و علل آن

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

post_image

آلت تناسلی در مردان از سه استوانه تشکیل شده است: دو استوانه در قسمت بالا که در مجاورت همدیگر قرار دارند و اجسام غاری نامیده می شوند و یک استوانه در قسمت پائین بنام جسم اسفنجی که از وسط آن مجرای ادرار عبور می کند. در حقیقت آلت تناسلی دارای هیچ نوع استخوانی نمی باشد و شکستگی آلت تناسلی عبارت از ایجاد پارگی در یک یا هر دو جسم غاری می باشد. این پارگی ممکن است قسمتی از یک جسم غاری، و یا تمام قطر آنرا شامل شود. گاهی پارگی شدید بوده و علاوه از اینکه یک جسم غاری را بطور کامل قطع می کند، سبب پارگی جسم اسفنجی و مجرا نیز می شود. اگر هر دو جسم غاری آسیب ببینند، احتمال پارگی مجرا خیلی بیشتر است. اگر آلت تناسلی در حالت نعوظ در یک موقعیت ناصحیحی قرار گیرد و یا به هر دلیلی خم شود، بسرعت دچار شکستگی می گردد. شکستگی آلت تناسلی یک اورژانس پزشکی است و بیمار باید در اولین فرصت تحت عمل جراحی قرار گیرد. شکستگی آلت تناسلی یک بیماری نادر نیست و در جامعه ما زیاد دیده می شود و زیاد رخ می دهد. طبق مقاله ای که در یکی از مجلات معتبر بنام Journal of Sexual Medicine چاپ شده است، میزان شیوع شکستگی آلت تناسلی در مردانیکه رابطi خارج از خانواده دارند، بیشتر است. بر طبق این مطالعه 50 درصد موارد شکستگی آلت تناسلی هنگام رابطة جنسی خارج از خانواده اتفاق می افتند.

علل شکستگی آلت

علت شکستگی آلت تناسلی تا شدن آن در حالت نعوظ و یا وارد شدن ضربه به آلت تناسلی در حالت نعوظ می باشد. شایعترین علت آن در دنیا مقاربت است، ولی یکی از علل شایع آن در جامعه ما تا کردن آلت تناسلی با دست برای برطرف کردن نعوظ می باشد که عده ای به آن “تقّاندن” می گویند. در یک رابطة جنسی طبیعی اگر آلت تناسلی بشدت توسط استخوان عانة شریک جنسی فشرده شود، شکستگی آلت تناسلی اتفاق می افتد. در مردها در طول یک خواب شبانه بطور طبیعی 4-3 بار نعوظ اتفاق می افتد که هر کدام معمولاً 10 دقیقه طول می کشد که به آن “نعوظ شبانه” گفته می شود. اگر مردی روی آلت تناسلی در حالت نعوظ غلت بخورد، ممکن است دچار شکستگی آلت تناسلی شود، ولی آن بعنوان یک علت شکستگی آلت تناسلی نادر است. یکی از علل شایع شکستگی آلت تناسلی در یک رابطة زناشوئی طبیعی، موقعیت فوقانی شریک جنسی می باشد. امروزه یکی از مواردیکه مرد را مستعد شکستگی آلت تناسلی می کند، استفاده از مواد مخدر و مواد روانگردان قبل از برقراری رابطة زناشوئی است. ثابت شده است که افرادیکه حین رابطة زناشوئی از مواد روانگردان استفاده می کنند، رفتارهای پر خطر جنسی نیز در آنها زیاد و شیوع بیماریهای مقاربتی مثل ایدز نیز در آنها بالا است. یکی دیگر از علل شکستگی آلت تناسلی، برقرار کردن رابطة زناشوئی در یک موقعیت اضطراب زا (استرس زا) می باشد.

منبع: هفت سیب

 

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یکDid you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonبا ما در تماس باشید