عارضه ناتوانی جنسی

 

[sbu_post_image]

ناتوانی جنسی

عارضه ناتوانی جنسی معمولاً در مردان پدید می آید و به طور کلی عبارت است از عدم توانایی مرد در بارور کردن زن به نحوی که قادر به تولید مثل و بقای نسل نباشد. از نظر سبب شناسی، ناتوانی جنسی به دو نوع تقسیم می شود

1. ناتوانی در نعوظ

2. ناتوانی در تولید مثل یعنی حالتی که مرد توانایی نعوظ و رابطه جنسی موفقیت آمیز را دارد ولی توان باروری و تولید مثل ندارد.

 بنابر تقسیم بندی دیگر، ناتوانی جنسی به دو نوع اولیه و ثانویه تقسیم می شود:

ناتوانی اولیه حالتی است که مرد از ابتدا به دلیل اشکال در نعوظ یا اختلال در تولید مثل اصلاً قادر به باور نمودن زن نبوده است و ناتوانی ثانویه هنگامی است که در گذشته توانایی جنسی و تولید مثل را داشته ولی عوامل ناتوانی، اکنون بروز کرده است. ناتوانی در باروری، در وضعیتی که نعوظ انجام می شود گسترده و تخصصی است و علل متعددی دارد که توضیح در مورد آن ها مورد بحث و نظر این مقاله نیست.

هر علت مؤثر بر تولید و تکامل اسپرم و سایر محتویات مایع منی و انتقال آن ها به خارج از مجرای بول، به هر نحو، در عدم توانایی تولید مثل در مرد دخیل می باشد. از جمله این علت ها می-توان به تومورها و سرطان ها بیضه و وریدهای واریسی بیضه اشاره کرد. ناتوانی در نعوظ خود به دو نوع کامل، که فرد اصلاً توانایی نعوظ ندارد و نوع ناکامل، زمانی است که فرد در شرایطی توانایی نعوظ را از دست می دهد و با بر طرف شدن عامل ایجاد کننده مجدداً توانایی نعوظ را به دست می آورد.

منبع : راسخون

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان