instagram
telegram
phone
کیفیت اسپرم
کیفیت اسپرم
29 ژوئن 2013
سرطان مثانه
آشنایی با علائم تومور مثانه و درمان آن
1 جولای 2013

علايم ابتلا به سرطان بیضه

علايم ابتلا به سرطان بیضه

علايم ابتلا به سرطان بیضه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

علايم ابتلا به سرطان بیضه

تا زمانی که سرطان بیضه هنوز متاستاز نداده (يعني به ساير نقاط بدن گسترش نيافته)، اغلب بزرگي بيضه‌ها، وجود توده‌ در بيضه و يا درد بيضهاز علايم سرطان بیضه هستند ولي با پيشرفت بيماري و با توجه به محل متاستاز، ممكن است علايمي مثل كمردرد، درد زير شكم، درد بيضه‌ها و احساس ناراحتي در آنها و ورم پاها ايجاد شود.

اغلب مردان خودشان با لمس توده و يا ساير علايم گفته شده، متوجه ابتلا به سرطان بيضه مي‌شوند. براي تشخيص سريع سرطان بیضه تمام مردان بايد پس از سن بلوغ ماهي يك‌‌بار بيضه‌هاي خود را مورد معاينه قرار دهندو بهتر است كه اين كار بعد از يك دوش آب گرم انجام شود چون در اين زمان به علت اثر گرما، پوست اسكروتوم (كيسه بيضه) شل‌تر است و معاينه دقيق‌تر خواهد بود.

در هنگام معاينه بايد از هر دو دست كمك گرفته شود تا هر گونه تورم، توده و يا حتي تغيير درشكل يا اندازه بيضه‌ها مشخص شود. در صورت وجود هر يك از موارد نامبرده شده، بايد سريع به پزشك اورولوژی مراجعه كرد. براي تاييد تشخيص پزشك اورولوژی از آزمايشات و روش‌هاي مختلفي مثل اندازه‌گيري تومور ماركرها  و يا انجام سونوگرافي از كيسه بيضه مي‌توان كمك گرفت.

سرطان بیضه درمان‌پذير است ؟

فقط کمی کمتر 5% بیماران مبتلا به سرطان بیضه بهبود کامل پیدا نمیکنند پس اگر سرطان بيضه زود تشخيص داده شود،تقربا درمان آن قطعی است. اما در صورتي‌كه اين سرطان تشخيص داده نشود و طول بكشد، به سرعت رشد كرده و به گره‌هاي لنفاوي داخل شكم و سپس به ساير گره‌هاي لنفاوي گسترش پيدا مي‌كند. بيشتر مردان به كمك روشهای معمول درمان سرطان مثل :  عمل جراحي ، پرتودرماني و شيمي درماني و يا تركيب آنها، درمان مي‌شوند. در بيشتر موارد قدم اول برداشتن با جراحي است. بعد از آن بر اساس نوع تومور و درجه پيشرفت آن ممكن است علاوه بر جراحي از شيمي درماني براي از بين بردن متاستازهاي غيرقابل كشف استفاده شود.

موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

– تمامي نوزادان پسر حتما از لحاظ وجود بيضه داخل كيسه بيضه معاينه شوند و در صورت عدم وجود بيضه، به خاطر بالا بودن خطر سرطان، پي‌گيري دقيق جهت آنها انجام شود.‌
– افرادي كه در خانواده‌شان فرد مبتلا به سرطان بیضه وجود دارد،‌ بيشتر مراقب باشند.
-همه مردان معاينه ماهيانه بيضه را انجام دهند

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonمشاوره و تماس