علت عقیمی مردان

 

 

[sbu_post_image]

 همدستی “اینترنت بی سیم و لپ تاپ” برای عقیمی مردان یک بررسی نشان می دهد استفاده از لپ تاپ متصل به اینترنت بی سیم (وای فای) با عقیمی مردان، ارتباط  مستقیم دارد.

در سال های اخیر استفاده از لپ تاپ به دلیل راحتی و آسانی استفاده و قابلیت جابجایی افزایش زیادی یافته است. این میزان استفاده از اینترنت وای فای، انسان را در معرض تردد جریان های الکترومغناطیسی صادر شده از لپ  تاپ، قرار می دهد. به ویژه اعضای جنسی مردان به دلیل نزدیکی به لپ تاپ در حالت گذاشتن این وسیله روی پا  بیشتر از سایر بخش های بدن  تحت تاثیر امواج اینترنت قرار می گیرد.

 حرارت  لپ تاپ در هنگام گذاشتن این وسیله روی پا، به منطقه تولید مثل مردان تاثیر منفی بگذارد و به مرور باعث کندی فعالیت آن شود.

حالت های عقیمی، وضعیتی شایع در جهان است و بر بیش از 70 میلیون زوج در جهان، تاثیر می گذارد. عوامل نازایی به دلیل شرایط محیطی به وجود می آیند که از جمله می توان به امواج الکترومغناطیسی اشاره کرد.

همچنین براساس گزارشی که در ژانویه 2012 در مجله “Fertility and Sterility” منتشر شد آمده است: در آزمایش و مقایسه دو نمونه از سلول های بخش تولید مثل 29 حیوان مذکر ، مشخص شد حرارات و امواج وای فای باعث کندی فعالیت آنها می شود.

در این مقایسه، نمونه اول در منطقه معمولی رشد قرار گرفت اما نمونه دومی در پایین لپ تاپ روشن قرار داده شد و مشخص شد این نمونه، با کندی فعالیت ، روبه رو شده است.

منبع : تبیان

 

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان