instagram
telegram
phone
1 (2)
عارضه “واریکوسل”
22 سپتامبر 2013
9618812393233119492554020531732529512646
ادرار و روش نمونه گیری آن
23 سپتامبر 2013

علت ناباروری در زنان یا مردان؟

75034
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

post_image

تا همین سال های اخیر، آمارها همچنان سهم 50 درصدی را برای هم زنان و هم مردان نشان می دادند اما من با توجه به مراجعینی که هر روز در بیمارستان با آنها مواجهم، بر این باورم که هم اکنون 70 درصد از ناباروری ها به مردان بازمی گردد و30 درصد آن به زنان. علت اصلی اینکه مردان بیشتر در معرض ناباروری قراردارند، آلودگی هوا، آلودگی صوتی، استرس های بیشتر و خستگی های مفرط ناشی از تعدد شیفت های کاری آنان است.

 چراکه نطفه زمانی بسته می شود که زوجین در یک شرایط آرام روحی قرار داشته باشند اما خستگی های روزمره ناشی از کار و استرس و فشارهای عصبی که به طور فزاینده ای در جامعه رشد می کند، عامل اصلی جلوگیری از ایجاد یک نطفه سالم خواهد بود.

بانک اسپرم

اساسا بانک اسپرم به معنای منجمد نگه داشتن اسپرم در یک محل ذخیره سازی است. تولید اسپرم در مردان یک معجزه الهی است که اگر خللی در روند آن ایجاد شود، قطعا پیامدهای ناگواری را به همراه خواهد داشت. بنابراین اگر مردان دچار عارضه ای باشند که قادر به تولید اسپرم نباشند، می توانند در نهایت از اسپرم های موجود در بانک اسپرم استفاده کنند.

 همچنین گاهی مرد دچار بیماری سرطان بیضه یا نوع های دیگری از سرطان می شود که باید تحت درمان قرار گیرد؛ به این منظور به دلیل طولانی بودن درمان، ممکن است قوای جسمانی وی تحلیل رفته و ضعیف شود. بنابراین قبل از انجام هر درمانی، میزان مورد نیاز اسپرم را به صورت منجمد در بانک اسپرم نگهداری و محافظت می کنند تا در آینده زوجین برای بچه دار شدن مشکل پیدا نکنند.

منبع : تبیان

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یکDid you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است