علت ناباروری در زنان یا مردان؟

 

[sbu_post_image]

تا همین سال های اخیر، آمارها همچنان سهم 50 درصدی را برای هم زنان و هم مردان نشان می دادند اما من با توجه به مراجعینی که هر روز در بیمارستان با آنها مواجهم، بر این باورم که هم اکنون 70 درصد از ناباروری ها به مردان بازمی گردد و30 درصد آن به زنان. علت اصلی اینکه مردان بیشتر در معرض ناباروری قراردارند، آلودگی هوا، آلودگی صوتی، استرس های بیشتر و خستگی های مفرط ناشی از تعدد شیفت های کاری آنان است.

 چراکه نطفه زمانی بسته می شود که زوجین در یک شرایط آرام روحی قرار داشته باشند اما خستگی های روزمره ناشی از کار و استرس و فشارهای عصبی که به طور فزاینده ای در جامعه رشد می کند، عامل اصلی جلوگیری از ایجاد یک نطفه سالم خواهد بود.

بانک اسپرم

اساسا بانک اسپرم به معنای منجمد نگه داشتن اسپرم در یک محل ذخیره سازی است. تولید اسپرم در مردان یک معجزه الهی است که اگر خللی در روند آن ایجاد شود، قطعا پیامدهای ناگواری را به همراه خواهد داشت. بنابراین اگر مردان دچار عارضه ای باشند که قادر به تولید اسپرم نباشند، می توانند در نهایت از اسپرم های موجود در بانک اسپرم استفاده کنند.

 همچنین گاهی مرد دچار بیماری سرطان بیضه یا نوع های دیگری از سرطان می شود که باید تحت درمان قرار گیرد؛ به این منظور به دلیل طولانی بودن درمان، ممکن است قوای جسمانی وی تحلیل رفته و ضعیف شود. بنابراین قبل از انجام هر درمانی، میزان مورد نیاز اسپرم را به صورت منجمد در بانک اسپرم نگهداری و محافظت می کنند تا در آینده زوجین برای بچه دار شدن مشکل پیدا نکنند.

منبع : تبیان

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان