عوارض جراحی پروستات

[sbu_post_image]

نشستن های طولانی احتمال خونریزی بعد از جراحی پروستات را افزایش می دهد

از مراقبت های بعد از عمل جراحی پروستات در منزل تشویق بیمار به راه رفتن است چون نشستن های طولانی شانس خونریزی و ناراحتی ها را افزایش می دهد. همچنین هنگام مراقبت از بیمار در منزل برای جلوگیری از بروز یبوست و زور زدن زیاد در بعد از عمل جراحی پروستات باید از ملین دارویی یا طبیعی استفاده شود.

باید به این بیماران ورزش عضلات لگنی برای بهبود کنترل مثانه پس از خروج سوند آموزش داده شود و از مصرف الکل، قهوه، غذاهای تند و ادویه جات خودداری شود.

هر شکایتی مانندخونریزی، عبور لخته های خون، کاهش جریان ادرار، احتباس ادرار و عفونت ادراری باید به پزشک اطلاع داده شود.

غده پروستات جزئی از سیستم ادراری تناسلی مردان است که در زیر مثانه و اطراف مجرای ادراری واقع شده است و بزرگی خوش خیم پروستات شایع ترین تومور در مردان است.

پس از بزرگی پروستات بافت این غده بر روی مجرای ادراری فشار وارد کرده و سبب بروز علائم ادراری می شود و علائم آن غالباً در حدود 60 سالگی تظاهر می کند.

تکرر ادرار، کاهش فشار جریان ادرار، زورزدن هنگام ادرار، حالت عدم توانایی در نگهداشتن ادرار، احساس عدم تخلیه کامل ادرار، شب ادراری، بی اختیاری و قطره قطره کردن ادرار پس از پایان ادرار از علائم و نشانه های بزرگی پروستات است.

منبع : تبیان

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان