عوارض پر بودن مثانه

 

[sbu_post_image]

پر بودن مثانه به اندازه مصرف الكل، ذهن را آشفته می‌سازد

نتایج یك آزمایش جدید نشان می‌دهد كه پر بودن مثانه می‌تواند به اندازه مصرف الكل یا بی‌خوابی شدید، قدرت تمركز و توجه شما را آشفته و مختل كند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا،‌ گروهی از كارشناسان در ملبورن به سرپرستی دكتر ماتیو لویس متخصص روانپزشكی در بیمارستان كائوفیلد با انجام این آزمایش تاكید كردند: اگر احساس رفتن به دستشویی و پر بودن مثانه را دارید باید فورا به دستشویی بروید چون به تعویق انداختن این كار، تاثیر منفی روی توجه و حافظه شما بر جای می‌گذارد و حتی می‌تواند در انجام كارهای عادی شما اختلال ایجاد كند.

سایت اینترنتی نیوز در این باره گزارش داد، توان ذهنی انسان تا جایی كه مثانه پر نشده در حالت نسبتا طبیعی و عادی است اما اگر مثانه پر شود، ذهن به اندازه فردی كه الكل مصرف كرده و یا 24 ساعت بی‌خوابی كشیده است، آشفته و پریشان می‌شود. این وضعیت حتی می‌تواند روی تصمیمات راننده‌ها در حین رانندگی تاثیر منفی بگذارد و خطر تصادفات را افزایش دهد.

منبع : تبیان

 

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان