instagram
telegram
phone
اختلال باروری
علل ناباروری مردان
16 می 2013
غذای فریز شده
علت ناباروري
16 می 2013

دلالیل ناباروری در مردان و زنان

ناباروری
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

مراحل درمان ناباروری در مردان و زنان :

بايد دانست كه زن و مرد، در يك صورت، براي هميشه عقيم بوده و بايد از بچه‌دار شدن نااميد باشند و آن در صورتي است كه زن روي زهار خود (زير شكم) و مرد روي آلت خود (روي عانه) موي نداشته باشند.
در غير اين صورت (در صورت وجود موي) ايندو، استعداد باروري را دارند و عقيم نمي‌باشند و تنها موانعي موجب عدم باروري شده است. عوامل ناباروری مي‌تواند از اين قرار باشد:

1) ضعف اسپرم و تخمك

2) كمي تعداد اسپرم و تخمك

3 ) راه‌بندان در زهدان زن

4) انسداد لوله‌هاي رساننده‌ي اسپرم و تخمك

5) غلبه گرمي شديد كه موجب سوخته شدن اسپرم و تخمك مي‌شود.

6) سردي شديد كه موجب ناتوان شدن تخمك و اسپرم مي‌شود.

7) سردي شديد رحم زن كه نطفه را بارور نمي‌سازد، وجود عارضه‌هايي مثل عفونت و كيست در رحم و تخمدان زن،

8) كوچكي آلت مرد، كه اسپرم را به رحم نمي‌رساند

9) سوء مزاج زهدان و ….


گاهي هيچ يك از عارضه‌هاي فوق وجود ندارد و تنها علت عدم باروري، وجود نااميدي و استرس و اضطراب و غم و اندوه در زن مي‌باشد، مخصوصاً اگر موردي مبني بر وجود اشكال در امر باروري وجود داشته باشد، يا حرف و حديث ديگران و اطرافيان كه همين حالت رواني پريشاني كه به زن روي مي‌آورد مي‌تواند، مانع باروري وي شود، اگر چه هيچ اشكالي در دستگاه‌هاي زن و مرد وجود نداشته باشد. و تو بايد به اين نكته اهميت دهي.

يكي از عوامل ديگر نازايي و ناباروري در مرد و زن، اعمال پزشكي طب كلاسيك مي‌باشد. داروهاي قوي و بسيار مُضر و انواع آمپول‌ها، مخصوصاً، اعمال جراحي مثل بيماري واريكوسل، جراحي رحم، جراحي كيست و امثال اينها، كه خطر ناباروري هميشگي را به دنبال خواهد داشت، چرا كه در اعمال جراحي در نقاط حساس و پُرعصب و مويرگ، خطر قطع مويرگ و عصبهايي را كه به چشم نمي‌آيد و در طب كلاسيك اهميت ندارد، ولي در اصل عهده دار كاري در زمينه باروري را داراست، خواهد بود. و اين‌ گونه عارضه‌ها كه بر اثر دست كاري شدن و از حالت طبيعي بيرون آوردن عضو، روي مي‌دهد، معمولاً قابل جبران نخواهد بود.

منبع: سنت

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یکDid you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>