instagram
telegram
phone
رفع سنگ کلیوی
11 فوریه 2014
درمان درد کلیوی
11 فوریه 2014

پیشگیری از سنگ کليوی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

post_image

سنگ کليه، از جمله شايع‌ترين بيماري‌هاي دستگاه ادراري است که مردان زيادي در سراسر جهان، آن را دست‌کم يک بار در طول زندگي خود، تجربه مي‌کنند. اين بيماري، اغلب، به‌دليل رسوب کردن و تجمع مواد کلسيمي و تشکيل کريستال‌ يا سنگ‌ در کليه‌ها به وجود مي‌آيد. حرکت و جابه‌جايي اين سنگ‌ها در کليه‌ها، به‌ويژه مجاري ادراري، اغلب، با درد شديد و بي‌قراري زيادي همراه است. همين مساله هم موجب مي‌شود مردان، از درد سنگ کليه، به‌عنوان کشنده‌ترين درد در طول زندگي‌شان ياد کنند.براي درمان سنگ کليه و دردهاي ناشي از آن، روش‌هاي مختلفي در طب مدرن وجود دارد، اما بد نيست با برخي شيوه‌هاي درماني سنگ کليه و تسکين دردهاي ناشي از آن، با روش‌هاي طبيعي آشنا شويد؛ روش‌هايي که با کمک گياهان دارويي مي‌توانند در فاز اوليه ابتلا به سنگ کليه، به پيش‌گيري از بزرگ شدن سنگ‌ها يا شکسته شدن آن‌ها کمک کند.

مطابق طب قدیم، مغز هندوانه برای بدن مضر اما مغز خربزه بسیار مقوی و دفع کننده سنگ کلیه است. تخم آفتابگردان سرشار از روغن است و شخصی که به صورت افراطی از آن استفاده کند روغن و گلسترول بدنش افزایش می‌یابد اما اگر روغنی که از آفتابگردان حاصل می‌شود خالص باشد فوق العاده برای بدن مفید است. متاسفانه هم اکنون به اسم روغن آفتابگردان محصولی تولید و به مصرف خانواده‌ها می‌رسد در حالی که ذره‌ای آفتابگردان در داخل این روغن نیست و در واقع فرآوری شده و طبق فرمول‌های شیمیایی درست شده است.

اگر سابقه ابتلا به سنگ کليه، در ميان اعضاي خانواده شما وجود دارد و احتمال مي‌دهيد شما هم خيلي زود، با اين بيماري، دست به گريبان شويد، توصيه مي‌کنيم نوشيدن يک ليوان آب پرتقال يا شربت آب‌ليمو را که از ليموترش تازه تهيه شده، در سبد غذايي روزانه‌تان قرار دهيد. نوشيدن آب پرتقال و ليموترش مي‌تواند تشکيل سيترات‌هاي ادراري، بلور‌ها و کريستال‌ها را در دستگاه ادراري، به‌ويژه کليه‌ها، مهار کند و به اين ترتيب، احتمال تشکيل سنگ‌ کليه را به صفر برساند. اگرچه شرط عقل آن است که اين شيوه را تنها راه پيش‌گيري از ابتلا به سنگ کليه، قلمداد نکنيد. در کنار استفاده از اين روش، احتمال ابتلا به اين بيماري را با مشاوره با متخصص و پزشک خود نيز بررسي کنيد.

منبع : جم نیوز

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یکDid you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonبا ما در تماس باشید