instagram
telegram
phone
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

116

بدون شک ریزش مو و طاسی یکی از ناراحت کننده ترین مسائلی است که یک فرد در دوران زندگی خود با آن برخورد میکند و افرادی هم که دچار ریزش موی زیاد هستند از نظر ظاهری پیرتر از هم سن های خود که موهایشان نریخته به نظر می رسند و این مساله می تواند منجر به ایجاد افسردگی و کمبود اعتماد به نفس در فرد بشود. البته ریزش مو در افراد مختلف عکس العمل های متفاوتی را ایجاد می کند. تعداد معدودی از مردان مشکل طاسی خود را به خوبی پذیرفته و با آن کنار آمده اند، ولی امروزه اکثر مردان طاس برای برگرداندن موهای از دست رفته به دنبال هر درمانی می روند ، از درمان های سنتی گرفته تا دارویی و جراحی. چرا که به نظر آن ها داشتن مو برابر است با جوانی، زیبایی و اعتماد به نفس. در چنین شرایطی باید به دنبال بهترین راه حل بود و تنها راه حل دائمی برای موهای از دست رفته عمل جراحی کاشت مو می باشد. با پیوند موی طبیعی جوانی به افرادی که دچار طاسی و ریزش مو  هستند باز میگردد .

توصیه هایی برای متقاضیان کاشت مو

با توجه به این که تعداد متخصصین پوست و مو که در زمینه کاشت مو فعال هستند بسیار محدود است ، افراد غیر متخصص سودجو وارد این حیطه شده اند و نظارت کافی بر روی آنان وجود ندارد. بنابراین مردم خودشان باید هوشیار باشند و حتما قبل از عمل نکات زیر را مطالعه کرده و مسائل مطرح شده را جدی بگیرند تا بعدا دچار مشکل نشوند زیرا اولا بانک موی هر فرد محدود بوده و در صورت تخریب قابل جایگزینی و قابل استفاده نیست، دوما نتایج ناقص و غیر طبیعی قابل اصلاح نبوده و تا پایان عمر بیمار و خانواده شان را آزار خواهد داد. بنابراین تنها هزینه را ملاک انتخاب خود قرار ندهند.

با توجه به اینکه نتایج ناشی از انجام کاشت موی طبیعی غیرقابل برگشت بوده و ترمیم آنها نیز بسیار مشکل است لذا به متقاضیان محترم این کارصمیمانه توصیه می شود که در پیوند موی طبیعی انتخاب پزشک معالج خود نهایت دقت و وسواس را به خرج دهند تا بعدا دچار مشکلی از این بابت نگردند. با توجه به اینکه برخی افراد ادعا می کنند که متخصص کاشت و ترمیم مو می باشند (و اغلب هم این تخصص را از کشورهای خارجی به خصوص کانادا و آمریکا گرفته اند)، بایستی متذکر شد که رشته دانشگاهی به نام «تخصص کاشت مو» وجود خارجی ندارد. واقعیت این است که فقط رشته دانشگاهی به نام بیماریهای پوست و مو وجود دارد که متخصصین این رشته می توانند در حوزه تخصص خود اقدام به پیوند موی طبیعی نمایند. هرگونه رودربایستی و خجالت مورد صلاحیت و تخصص وی حق طبیعی و قانونی شما است. برای کنترل تخصص پزشک معالجتان سه راه وجود دارد :

الف) پروانه مطب پزشک که بایستی حتما دراطاق ویزیت نصب شده باشد.

ب) استعلام از دانشگاه علوم پزشکی و یا سازمان نظام پزشکی شهرستان محل طبابت پزشک و یا مراجعه به سایت اینترنتی سازمان نظام پزشکی ایران ( www.irimc.org )

پ) استعلام از انجمن متخصصین پوست ایران ( www.iransocderm.com ) در انتخاب متخصص پوست و مو برای انجام کاشت موی طبیعی به نکات ذیل دقت فرمایید:

1)      آیا ایشان شما را در زمینه جنبه های زیبایی شناسی و نتایج هنرمندانه پیوند مو راهنمایی میکند یا اینکه فقط به مسایل پزشکی قضیه اشراف دارد؟

2)     آیا وی برای جلسات احتمالی بعدی کاشت مو با شما صحبت میکند و به بیان دیگر پزشک معالجتان سه راه وجود دارد: در این زمینه مهم و حیاتی را کنار بگذارید و یادتان باشدکه انتخاب پزشک و تحقیق دركاشت (پیوند) موی طبیعی نگران وضعیت شما در آینده نیز هست و برنامه ریزی بلند مدت برای شما میکند یا اینکه فقط به این فکر است که برای این جلسه پولی گرفته و شما را به حال خود رها کند؟

3)     آیا پزشک در مورد مشکلات و عوارض جانبی عمل با شما صحبت میکند یا اینکه فقط از خودش و کارش تعریف و تمجید مینماید؟

4)     آیا پزشک آنقدر شهامت داشته است که به برخی از متقاضیان کاشت موی طبیعی جواب منفی داده و یا اینکه انجام عمل در آنها را به تعویق بیندازد؟

5)     آیا ایشان فقط به نشان دادن عکسهای قبل و بعد برخی از بیماران و متقاضیان کاشت موی خود اقدام میکند یا اینکه بیماران خود را به شما معرفی میکند تا از نزدیک آنها را دیده و در مورد کار ایشان با آنها صحبت کرد .

6)     آیا پزشک شخصا و با حوصله با شما صحبت کرده و به تمامی سؤالات و ابهامات آنها صحبت نمایید؟ شما جواب میدهد یا اینکه فقط عجله دارد تا از طریق مشاوران خود نوبت شما را قطعی کرده و به بقیه بیمارانش بپردازد؟

سعی کنید فقط خودتان با دیدباز و تحقیق کامل در مورد انتخاب پزشکتان تصمیم بگیرید زیرا وقتی که کار خراب شد دیگران هیچ مسئولیتی را قبول نکرده و این شما هستید که بایستی رنج و درد ناشی از مراجعه به افراد فاقد صلاحیت را تحمل نمایید. هیچگاه به تبلیغات رسانه ای (مطبوعات، بروشورهای تبلیغاتی، رادیووتلویزیون) اعتماد مطلق نداشته و فکر نکنید هرکس در مجله مطلبی می نویسد و یا در رادیو و تلویزیون صحبت میکند عالمه دهر است. به خصوص متوجه باشید که مطالب و گفته های پخش شده در شبکه های ماهوارهای عمدتا کذب محض بوده زیرا هیچ کنترل علمی بر روی محتویات این برنامه ها وجود نداشته و هرکس با هر مدرکی میتواند با پرداخت پول خودش را دکتر معرفی کرده و تبلیغات نماید.

تنش و فشار بالای کار دلیل اصلی ریزش مو به ویژه در آقایان است. کاشت مو به روش SUT تکنیکی غیرجراحی برای جبران ریزش مو است.  در کاشت مو sut نیازی به بیهوشی،تیغ جراحی، برش نیست و جای زخم و بخیه هم در آن باقی نمی‌ماند و همچنین هیچ گونه عوارضی ندارد. ما با استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک و تحت نظر بهترین متخصصین با تجربه،پیوند مو را تا 14000 هزار تار موی واقعی که نسبت به روش های قدیمی دیگر 3 برابر افزایش یافته انجام می‌دهیم.در این روش جدید بیماران گرامی خط رویش طبیعی و همچنین تراکم بالای مو را مشاهده خواهند کرد و کسانیکه که موهای این افراد را مشاهده می‌کنند نمی‌توانند تشخیص دهند که موها پیوند زده شده است.

سیستم ترمیم مو عبارت است از وسیله‌ای حامل نوعی موی خارجی که به پوست سر یا موهای باقیمانده در سر اضافه می‌شود تا جلوه ظاهری موها را پُرپشت‌تر و متراکم سازد. به عبارتی بافت مو، اکستنشن، موی مصنوعی، کلاه‌گیس، ترمیم مو به روش غیرجراحی، پروتز موی ناقص و غیره، همگی می‌توانند نوعی از سیستم ترمیم مو در نظر گرفته شوند. این سیستم‌ها می‌تواند از موی انسان یا رشته‌های موی مصنوعی و یا ترکیبی از هر دوی آنها ساخته شده باشد. موی مورد استفاده در سیستم‌های ترمیم مو معمولاً به نحو مناسبی رنگ شده است تا با موی طبیعی خود شما مطابقت داشته باشد. انواع بسیار زیادی از سیستم‌های مو وجود دارد که از نظر کیفیت ظاهری و قابل تشخیص بودن بر روی سر با همدیگر تفاوت دارند. کاشت مو hrt  یکی از این سیستم های ترمیم مو می باشد .علاوه بر آن، روش‌های مختلفی برای چسباندن سیستم‌های مو بر روی پوست سر وجود دارد که بر میزان علاقه شما نسبت به استفاده از آن تأثیر خواهد گذاشت.

هزینه کاشت مو

پیوند موعمل زیبایی است و بیمه ها مخارج آن را پوشش نمی دهند.هزینه عمل بسته به سابقه کاری و مهارت پزشک معالج و محلی که در آن جراحی را انجام می دهد متفاوت است .هزینه ای که از بیمار دریافت می شود شامل دستمزد پزشک ، هزینه کلینیک و هزینه داروها و لوازم مصرفی است. هزینه کاشت مو بسته به روش عمل ، تعداد جلسات و تعداد گرافت ها متغیر است.

در نظر داشته باشید که وقتی شما زیر نظر پزشک متخصص پوست و مو قرار می گیرید آسودگی خاطر شما از کیفیت عمل و نهایتا رضایت شما از نتیجه عمل، بسیار بسیارمهم تر از مبلغی است که پرداخت می کنید. هر چند هزینه اولیه کاشت مو در ظاهر زیاداست ولی مطمئناً این هزینه در قبال آنچه بدست می آورید (زیبایی ، جوانی ، اعتماد به نفس و پیشرفت در کار و زندگی) اندک است.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.