گوجه فرنگی ضد سرطان پروستات

[sbu_post_image]

ماده لیكوپن كه در پی پختن گوجه فرنگی ایجاد می شود از بروز سرطان پروستات جلوگیری می كند.

رب گوجه فرنگی و سس گوجه نیز حاوی لیكوپن بوده و می تواند از بروز سرطان پروستات جلوگیری كند. مصرف ماهی، ویتامین E، سلنیوم و امگا 3 می تواند در پیشگیری از این سرطان نقش داشته باشد. سرطان پروستات از جمله سرطان‌های شایع درمیان مردان بوده و به منظور تشخیص زودرس و درمان آن باید در صورت مشاهده هرگونه علامت هرچه سریعتر به پزشك مراجعه شود. علامت مشخصه سرطان پروستات تغییر در دفع ادرار است همه مردان پروستات دارند و پروستات مردان از چهل سالگی بزرگ می‌شود و برخی از این موارد می‌تواند سرطانی شود.

اغلب سرطان های پروستات حتی پیش از بروز علایم بالینی با انجام آزمایش قابل تشخیص و درمان هستند، اگر بتوان خطرات این بیماری را به مردم گوشزد كرد، می‌توان با مراجعه به موقع و تشخیص به موقع، این بیماری را درمان كرد.

منبع : تبیان

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان