instagram
telegram
phone
درمان بی اختیاری ادراری با تزریق کلوژندر
16 جولای 2013
بیوپسی کلیه
16 جولای 2013

باز کردن مجاری ادراری با گیاهان

باز کردن مجاری ادراری با گیاهان
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

گیاهان حل کننده سنگها و باز کننده مجاری ادراری

مصرف گیاهان حل کننده سنگها و باز کننده مجاری ادراری:

 از بین برنده عفونت مجاری ادرار ، پيشاب آور ملايم

شکل داروئي گیاهان حل کننده سنگها و باز کننده مجاری ادراری :

قرص روکشدار در جعبه های30 عددی. و دمنوش گیاهی

اجزاء فرآورده گیاهان حل کننده سنگها و باز کننده مجاری ادراری:

هر قرص محتوی عصاره خشک اندام هوائی گياه دم اسب بمقدار 332 – 294 ميلی گرم استاندارد شده برحسب 31- 26 ميليگرم دی متيل سولفون و41- 34 ميليگرم اسيد سيليسيک در هر قرص .موادموثره در گیاهان حل کننده سنگها و باز کننده مجاری ادراری موادمعدنی،اسيدهای سيليسيک وسيليکاتها، پتاسيم،آلومينيوم ومنگنز، فلاونوئيدها و گليکوزيدهای کرستين (1).

آثار فارماکولوژی و مکانيسم اثر گیاهان حل کننده سنگها و باز کننده مجاری ادراری:

بيماريهای کليه مانند گلومرولونفريت و سيستيـت از مشکلات عمده درمانی بحساب می آيند.دراين بيماريها غشاء های سلـولی کـلـيـه دچـار آسيب شده و اين آسيب تحت تاثير مواد شيميائی و متابوليتهای آنها ممکن است دچار شدت بيشتری گردد ونهايتا”دفع ادرار دچار اختلال شود. برای رفع اختلالات دفع ادرار ، داروهای پيشاب آور بکار می رود . شواهد تجربی بالينی درچين و ژاپن اثر بخشی پيشاب آور های گياهی را کاملا” به اثبات رسانيده است.

مواد موثره گياه دم اسب (فلاونوئيدها و ساپو نين ها ) دارای خاصيت پيشاب آور بوده ، دفع آب و نمک بدن را سرعت ميبخشد. اين گياه بخصوص درکشورهای اروپائی و امريکا جهت ضد عفونی کردن مجاری ادراری ودفع بيشتر ادرار موردتوجه خاص ميباشد. گياه دم اسب گردش خون در کليه ها را افزايش داده وازاين طريق حجم ادرار را زياد می نمايد. مطالعات تجربی روی اثر دفع کننده سنگ کليه توسط گياه دم اسب نشان داده است که اين گياه دارای خاصيت ملايم حل کننده سنگ های کليوی بوده واين اثر رابيشتر بعلت قدرت اثرآن درقليائی کردن ادرار و فعاليت ضد عفونی کننده آن می دانند.گياه دم اسب افزون بر خاصيت پيشاب آور ، بعلت اسيد سيليسيک موجود درآن ، نسوج پيوندی و استخوانها را محکم می سازد  .

درمان سنگ کلیه و سنگ مثانه دفع سنگ بدون درد (حلال سنگ کلیه و دفع بدون درد )

درمان سنگ ادراری

درمان سنگ ادراری با گیاهان

دمنوش گیاهان دارویی ذوب کننده سنگها و باز کننده مجاری ادراری و برطرف کننده عفونت های ادراری تشکیل شده و ميتواند در مدت 4تا 7روز سنگ كليه را به راحتي و بدون درد برطرف كند . قالبا جنس سنگ کلیه ها از کلسیم و اگزلات می باشد این افراد بیشتر کلیه آنها سنگ ساز بوده در سال ممکن است چندین مرتبه تولید سنگ داشته باشند که این دارو به راحتی روی آنها اثر گذاشته و آنرا به راحتی ذوب و دفع می کند

دارو گیاهی با سابقه 12 ساله به بیماران مختلف با اندازه سنگهای کلیه متفاوت داده شده که بیماران بطور کامل سنگشان ذوب و برطرف شده است سنگ‌ كليه‌ ذرات‌ كوچك‌ و سخت‌ كه‌ در يك‌ يا هر دو كليه‌ تشكيل‌ شده‌ و گاهي‌ به‌ داخل‌ حالب‌ها (لوله‌هاي‌ عضلاني‌ باريكي‌ كه‌ ادرار را از كليه‌ها به‌ مثانه‌ منتقل‌ مي‌كنند) انتقال‌ يابند. سنگ‌ كليه‌ از نظر اندازه‌ از يك‌ دانه‌ شن‌ تا حدود يك‌ توپ‌ گلف‌ متغير بوده‌ و ممكن‌ است‌ منفرد يا متعدد باشد. سنگ‌ كليه‌ معمولاً بزرگسالان‌ بالاي‌ 30 سال‌ از هر دو جنس‌ را مبتلا مي‌سازد ولي‌ در مردان‌ شايع‌تر است‌ خاصیت منحصر به فرد در این دارو این است که سنگ را خورد نمی کند بلکه آنرا حل و ذوب کرده و براحتی آن را دفع می کند ویا حتی بعضی از سنگهای که به شاخ گوزنی معروف میباشند که حتی با عمل جراحی نمیتوان آنرا برطرف کنند این دارو براحتی آنرا ذوب و بدون درد و التهاب برطرف می کند بطوری که دفع سنگ بیمار متوجه خارج شدن آن نمی شود دارو سنگ کلیه به صورت جوشانده روزی 3 مرتبه قبل از غذا مصزف مي شود

سنگهای کلیوی در مردان شایع تر است و در سفید پوستان شایع تر از سیاه پوستان است. سنگهای کوچک ممکن است بدون ایجاد علامت عبور کنند. سنگهای بزرگتر از پنج میلیمتر آنقدر بزرگ هستند که نمی توانند از حالب عبور کنند و به تدریج با گذشت چندین سال رشد می کنند. اگر آنها خیلی بزرگ شوند ممکن است باعث انسداد کلیه و تورم آن شوند. آنها ممکن است باعث تخریب بافت کلیه و خونریزی داخل ادرار شوند. سنگهای با اندازه متوسط ممکن است حین عبور از حالب باعث اتساع و خراشیدگی آن شوند و ایجاد خونریزی و درد شدید نمایند . این درد که به قولنج کلیوی معروف است به عنوان یکی از شدید ترین دردها یی که انسان مجبور به تحمل آن است ، شناخته شده است.این درد متناوب و خنجری از پشت شروع می شود و در حین عبور سنگ به طرف پایین حالب به تدریج به لگن و کشاله ران انتقال می یابد . درد معمولا همیشه در یک زمان خاص در یک سمت بدن ایجاد می شود. ولی اگر شما مستعد تشکیل سنگ هستید ، حمله بعدی ممکن است در طرف دیگرتان بروز کند.

درمان سنگ کلیه

هنگام عبور سنگ ، درمان سنگ کلیه بسته به شدت درد شامل تسکین آن با مسکن ها یا دارو های مخدر است . برای تسهیل عبور سنگ باید مقادیر زیاد مایعات مصرف شود . اگر سنگ در قسمت تحتانی حالب گیر کرده باشد ، ممکن است تحت بیهوشی و با عبور سیستوسکوپ از حالب و به دام انداختن سنگ آن را خارج کرد. اگر سنگ آنقدر بزرگ باشد که نتواند از حالب عبور کند ، ممکن است برداشتن آن از طریق جراحی ضرورت یابد.

علائم سنگ کلیه

دوره‌هاي‌ درد شديد و پيچشي‌ (متناوب‌) به‌ فاصله‌ هر چند دقيقه‌. درد در ناحيه‌ کمر، درست‌ پايين‌ دنده‌ها، ظاهر مي‌گردد.تهوع‌ مكرر دفع‌ مقادير اندك‌ خون‌ در ادرار. عفونت ادرار که ممكن‌ است‌ ادرار كدر يا  ادرار تيره رنگ‌ به‌ نظر برسد.

علت سنگ کلیه

كاهش‌ حجم‌ ادار ناشي‌ از بي‌آبي‌ يا آب‌وهواي‌ گرم‌ و خشك‌ رژيم‌ غذايي‌ نامتناسب‌ (مصرف‌ بيش‌ از حد كلسيم‌)سابقه‌ خانوادگي‌ سنگ‌ كليه‌ پركاري‌ پاراتيرويي دربسترافتادن‌ طولاني سنگهای کلیوی در دستگاه جمع کننده ادرار در کلیه ها تشکیل می شوند.این سنگها هنگامیکه غلظت بعضی از مواد به قدری بالا می رود که قابلیت حل شدن خود را از دست می دهند ، به صورت بلورهای کوچک شروع به رسوب کردن در ادرار می کنند . سنگهای کلیوی انواع متعددی دارند ولی اکثر آنهااز اگزالات کلسیم ایجاد می شوند .

منبع : عطاری شفا

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یکDid you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا ما در تماس باشید