انتخاب جنسيت فرزند

[sbu_post_image]

پسر میخواهید یا دختر !

از دير باز تا كنون دانشمندان در انديشه انتخاب جنسيت فرزندان بودند. در حال حاضراز روش موفقي (با موفقيت ۸۰%) كه توسط دکتر دونالد اريكسون ابداع شده است, استفاده مي كنند. در اين روش اسپرم هاي x و y را از هم جدا نموده و اسپرم هاي داراي جنسيت مورد نظر را وارد رحم مي كنند.

طول مدت اين عمل حدود ۴ ساعت است و ميزان موفقيت آن (۸۰%) مي باشد.

در حال حاضر هزاران نوزاد با اين روش در دنيا متولد شده اند .

جنين هاي منجمد حاصل از لقاح مصنوعي، اميد را در دل هزارن زن نابارور زنده کرده است.

• پژوهشگران بخش بارور سازي آکسفورد(OFU) بيمارستان رادکليف به پيشرفتي دست يافته اند که تخمک هاي منجمد را براي بسياري از زوج ها به گزينه جذاب تري براي فرزند دار شدن تبديل خواهد کرد. اين روال به دوره هاي مکرر هورمون درماني و استخراج تخمک که مي تواند رنج آور باشد، نيازي ندارد. اين تحقيقات نشان داد که اگر جنين هاي مازاد حاصل از يک چرخه لقاح مصنوعي که پزشکان براي انجماد مناسب مي دانند، ذخيره شوند، يک زن مي تواند شانس باردار شدن خود را از يک چرخه لقاح مصنوعي تا 50 درصد افزايش دهد.

محققان بيمارستان ياد شده، ميزان بارداري را در يک هزار و 290 زوج که در اين درمانگاه تحت درمان لقاح مصنوعي قرار گرفتند، بررسي کردند.

آنها دريافتند با در نظر گرفتن زناني که با تخمک هاي منجمد تحت درمان باروري قرار گرفته اند، ميزان بارداري از 40 به 59 درصد در بين زنان زير 39 سال و از 31 به 49 درصد در بين زنان بالاي 39 سال افزايش يافته است.

دکتر«تيم چايلد» متخصص باروري اين درمانگاه، بيشترين مشکلات درمان لقاح مصنوعي براي زوج ها را مصرف داروها، انجام تزريقات، هزينه ها و مخاطرات آن مي داند. وي مي افزايد با اجراي يک برنامه خوب انجماد سازي جنين مي توان فوايد زيادي را نصيب زوج ها و درمانگاه ها نمود.

• وي مي گويد زناني که تحت درمان لقاح مصنوعي قرار مي گيرند، بايد شانس منجمد سازي جنين هاي اضافي به جاي دور ريختن آنها را داشته باشند، چرا که اين کار بي خطر تر و کم هزينه تز از استفاده مکرر از جنين هاي تازه است.

وي خاطر نشان مي کند که براي انتخاب جنين هايي که قرار است منجمد شوند، دقت بسياري لازم است و بايد از شانس بقاي آنها پس از فرايند و خروج از انجماد اطمينان حاصل شود.

• قطعاً منجمد سازي جنين هاي اضافي، هزينه هايي را تحميل مي کند، اما در واقع درمان با جنين تازه هزينه بيشتري در بر دارد.

• انجماد جنين حدود 600 پوند و هر بار استفاده از آنها حدود 700 پوند هزينه در بر دارد.

• اين در حالي است که چرخه لقاح مصنوعي 4000 پوند هزينه دارد. از اين رو استفاده از جنين منجمد بسيار ارزان تر تمام مي شود و به علاوه جنين ها بلا استفاده نمي مانند.

برگرفته از کوثر زندگی

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان