instagram
telegram
phone
پرولاپس
پرولاپس
24 جولای 2013
اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن
اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن
24 جولای 2013

اندامهای آمیزشی جنسی در مردان

اندامهای آمیزشی جنسی در مردان

اندامهای آمیزشی جنسی در مردان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
اندامهای آمیزشی جنسی در مردان

اندامهای آمیزشی جنسی در مردان

اندامهای تناسلی مردان

دستگاه آمیزشی مردان از بیضه و کیسه های منی، غده پروستات، غده های کوپر، آلت و مجراهایی که واسطه بین این اجزاء است، تشکیل یافته است.

بیضه (Testis – Testicle)

در فرد بالغ بیضه چپ اندکی از بیضه راست پایین تر قرار دارد. هر بیضه حدود ۴ سانتی متر طول و ۲/۵ سانتیمتر پهنا دارد و ۳ سانتیمتر قطر از جلو به عقب آن است. اگر طول آن از ۳ سانتی متر کمتر باشد باید آن حالت را مرضی پنداشت. وزن هر بیضه حدود ۲۰ گرم و قوام آن نسبتا محکم و قابل ارتجاع است و در امتدادش اپیدیدیم اتصال دارد.

اپیدیدیم (Epididymis)

اپیدیدیم که به کنار عقبی بیضه چسبیده است، مجرای دراز و پیچیده است که بصورت توده ای پهن و دراز درآمده و یک انتهای آن حجیم تر است.

کیسه های منی

کیسه های منی (که البته محل ذخیره منی نیست و این نام از گذشته به غلط بر آنها مانده است) در کیسه ترشح کننده است که حفره داخل آن خانه به خانه است. طول آن ها حدود ۵ سانتی متر بوده و در عقب مثانه جای دارد.

غده پروستات (The Prostate Gland)

غده پروستات که درست در زیر مثانه جای گرفته است، در حدود ۲۰ گرم وزن دارد و نزدیک قسمت عقبی میزراه را در بر گرفته است.

آلت مرد (قضیب)

آلت مرد که در پایین شکم، در زاویه بین دو ران آویزان است. شکل و اندازه آن در حالت شلی و نعوظ تفاوت می کند.

در حالت شلی بصورت استوانه ای که در جلو کیسه تخم آویزان است .

در حالت نعوظ، حجم آن زیاد و قوامش سخت می گردد و در جلو شکم بالا می آید و شکل آن به صورت منشوری مثلثی با کنارهای مدور در می آید. شدت نعوظ بستگی به شدت تحریک دارد و در نتیجه زاویه نعوظ که آلت در حال ایستاده با سطح افقی می سازد تفاوت می کند. در حالت عادی در افراد جوان این زاویه حدود ۲۰ تا ۴۰ درجه است و قاعدتا در سنین بالاتر این زاویه کمتر می شود و آلت در حالت نعوظ افقی می ایستد. آلت در حال نعوظ قوسی دارد که تعقر آن به طرف بالا متوجه است و در ضمن به یکی از دو طرف (اغلب به چپ) گرایش دارد و این تغییرات به شرطی که خیلی شدید نباشد طبیعی است ولی اگر راست یا چپ گرایی آلت شدید باشد ممکن است منی را به درستی در دهانه رحم نریزد و امکان باروری کمتر می شود.

اندازه آلت (که خواهیم دید در عمل نزدیکی اهمیت چندانی ندارد) در افراد مختلف، متفاوت است و گاه آلتی در هنگام شلی بسیار کوچک ولی به هنگام نعوظ کاملا متناسب است.

منبع: hidoctor

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یکDid you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonبا ما در تماس باشید