اورولوژی

nse 5A2 kidneys1

ارولوژي

ارولوژي يک تخصص پزشکي و جراحي است که روي مشکلات اداري زنان و مردان و ناباروري مردان فعاليت مي‌کند. اعضايي از بدن که در حوزه ارولوژي مورد بررسي قرار مي‌گيرد شامل کليه ها، غدد فوق کليوي، حالب، مثانه، مجراي ادراري و اندام هاي باروري مردان مي‌باشد.همچنين در ارولوژي به مديريت مشکلات پزشکي (غير جراحي) مانند عفونت مجاري ادراري و بزرگي خوش‌خيم پروستات و مشکلات نيازمند به جراحي مانند سرطان‌ها، و اصلاح نابهنجاري هاي مادرزادي و رفع بي اختياري عصبي پرداخته مي شود. اين رشته با حوزه هايي نظير نفرولوژي، ژنيکولوژي، آندرولوژي، آنکولوژي، جراحي اطفال، گاستروانترولوژي و اندوکرينولوژي ارتباط تنگاتنگي دارد.به عنوان يک رشته تخصصي که به مطالعه سيستم هاي فيزيولوژيکي و اندام هاي بدن مي پردازد، ارولوژي را مي توان به چند زيربخش تقسيم کرد.

اندويورولوژي

اندويورولوژي يک زيرشاخه ارولوژي است که در آن از روش هاي جراحي کمتر تهاجمي استفاده مي شود. بر خلاف جراحي هاي باز، اندويورولوژي از دوربين هاي کوچک و ابزارهايي براي ورود به مجاري ادرار استفاده مي کند.از طريق مجراي ادراري، مي توان به کل مجراي ادرار راه يافت و از اين طريق جراحي پروستات، جراحي تومورهاي يوروتليوم و جراحي سنگ را مي توان از طريق تجهيزات پيشرفته درمان کرد. همچنين از طريق برش کوچک روي پهلوي بيمار مي‌توان به کليه دسترسي پيدا کرد و سنگ‌ها را از طريق آن خرد و خارج نمود.

محب

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس
×مشاوره رایگان