بیماری خاموش مردان

 سرطان پروستات یكی از شایع ترین سرطان ها در مردان است كه به دلیل علامت های ظاهری كم سرطان پروستات به عنوان بیماری خاموش شناخته می شود.

به طور كلی سرطان پروستات از رشد سلول های بدخیم در داخل پروستات ایجاد می شود و یكی از شایعترین سرطان ها در مردان است.

احتمال بروز سرطان پروستات با افزایش سن زیاد می شود و احتمال این كه یك مرد 50 ساله تا آخر عمرش به سرطان پرستات مبتلا شود 40 درصد است.

سرطان پروستات قابل درمان است، اگر در مراحل اولیه، سرطان پروستات تشخیص داده شود سرطان پروستات تقریبا به طور كلی از میان می رود و در غیر این صورت مرگ و میر ناشی از سرطان پروستات رو به افزایش خواهد رفت.

باید به توجه بیشتر مردان و پیشگیری از سرطان پروستات تأكید كرد. مردان بالای 40 سال آزمایش سالیانه PSA از طریق خون و معاینه توسط پزشك را انجام دهند.

علائم سرطان پروستات را شامل مشكل در ادرار كردن به صورت تكرر ادرار، ‌خون در ادرار، ادرار دردناك و بند آمدن ادرار یا قطره قطره آمدن ادرار عنوان كرد.

 منبع:تبیان

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان