بیماری های کیسه بیضه

بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

افزایش میل جنسی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

[sbu_post_image]

ورم بی دلیل کیسه بیضه

معمولا در کودکان دیده میشه, و ممکن است تمام ناحیه کیسه بیضه, قسمت های دیگر تناسلی و یا ناحیه لگن و ران رو هم گرفته باشه. علت مشخصی ندارد و ممکن است تظاهری از یک واکنش حساسیتی باشد. ممکن است داروهای ضد حساسیت موثر باشد.

نداشتن مادرزادی یک یا هر دو بیضه

این بیماری نادر است. مردانی که قبل از بلوغ, فقدان اولیه بیضه دارند یا بدنبال ضایعه مغزی دچار کم کاری غدد جنسی تناسلی شده اند به علت تاخیر در بسته شدن اپی فیز ها بلند قد بوده و اندامهای بلند تری دارند, بیضه ها کوچکند و فقدان صفات ثانویه جنسی و کاهش خفیف میل جنسی مشاهده می شود. این بیماران عقیم بوده و جثه زنانه و مقداری تجمع چربی دارند. نقص اولیه غدد جنسی با کوررنگی و کند ذهنی همراه است. در هر حال بوسیله تستوسترون عضلانی با دوز 200 میلی گرم در ماه یا ترکیبات مشابه خوراکی روزانه درمان می شوند.

چند بیضه ای بودن

در تاریخ طب دنیا کمتر از 100 مورد گزارش شده است.

نبودن بیضه در کیسه بیضه

از هر 100 نوزاد 4 تا با این حالت بدنیا می آیند. در بالغین, از هر 1000 نفر 8 نفر دچار هستند. در یک و یا حتی هر دو کیسه بیضه بیضه ها وجود ندارند. اگه دوطرفه باشد ممکن است بیمار با ناباروری مراجعه کند. در تشخیص افتراقی این مسئله, حالتی هست که به آن بیضه پائین نیامده فیزیولوژیک گفته می شود. یعنی در هوای سرد و یا در حالات هیجانی و یا فعالیت فیزیکی بیضه ها در کیسه بیضه قرار نمی گیرد که نسبتا هم شایع است و نیاز به درمان هم ندارد.

منبع: گروه بیولوژی

بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

افزایش میل جنسی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان