بی اختیاری ادراری و بی میلی جنسی

[sbu_post_image]

یکی از مشکلات مهمی که بخصوص در خانمها پس از زایمان رایج است بی اختیاری ادراری است به گونه ای که بیمار با افزایش ناگهانی فشار درون شکم مانند سرفه عطسه و…دچار عدم کنترل ادرار شده و چند قطره ادرار از مثانه خارج می شود .در بعضی موارد این عارضه با کاهش میل جنسی نیز همراه است .

درمان :

1-استفاد ه از روشهای ورزش درمانی خاص جهت بهبود عملکرد عضلات کف لگن، تغییر رژیم غذایی با مشاوره تغذیه،روشهای کنترل وزن ،بهبود عملکرد عضلات و همراه کردن عملکرد سیستم اعصای و عضلات در جهت کنترل بهتر عملکرد مثانه.

2-استفاد از بیوفیدبک:در این روش با بکارگیری الکترودهای خاص اشکالات عضلات کف لگن ارزیابی شده و با کمک یارانه و نرم افزار تخصصی اشکلات ثبت شده به بیمار نمایش داده شده و اصلاح می گردد.

3-دارو درمانی

4-جراحی

منبع: دکتر فروغ

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان