/ 5.

۱ دقیقه

بی اختیاری ادراری و بی میلی جنسی

آنچه می خوانید...
()

[sbu_post_image]

یکی از مشکلات مهمی که بخصوص در خانمها پس از زایمان رایج است بی اختیاری ادراری است به گونه ای که بیمار با افزایش ناگهانی فشار درون شکم مانند سرفه عطسه و…دچار عدم کنترل ادرار شده و چند قطره ادرار از مثانه خارج می شود .در بعضی موارد این عارضه با کاهش میل جنسی نیز همراه است .

درمان :

1-استفاد ه از روشهای ورزش درمانی خاص جهت بهبود عملکرد عضلات کف لگن، تغییر رژیم غذایی با مشاوره تغذیه،روشهای کنترل وزن ،بهبود عملکرد عضلات و همراه کردن عملکرد سیستم اعصای و عضلات در جهت کنترل بهتر عملکرد مثانه.

2-استفاد از بیوفیدبک:در این روش با بکارگیری الکترودهای خاص اشکالات عضلات کف لگن ارزیابی شده و با کمک یارانه و نرم افزار تخصصی اشکلات ثبت شده به بیمار نمایش داده شده و اصلاح می گردد.

3-دارو درمانی

4-جراحی

منبع: دکتر فروغ

/ 5.

(Visited 3 times, 1 visits today)
بیشتر بخوانید
توصیه هایی برای درمان بی اختیاری ادرار

دکتر مریم تراب پرهیز

جراح و متخصص بیماریهای کلیه و مجاری ادرار
پس از گذراندن پزشکی عمومی و با توجه به نبودن پزشک ارولوژی خانم در مناطق مختلف کشور ، در رشته ارولوژی تخصص گرفتم. همزمان استخدام شرکت نفت شده و در مناطق مختلف و محروم جنوب خدمت کردم. جهت رفاه حال بیماران خانم ، دوره های تکمیلی در رشته بی اختیاری خانم ها و روشهای نوین درمان بی اختیاری را در فرانسه تحت نظر دکتر پاسکال و در ایتالیا تحت نظر دکتر آلتونا گذراندم.