تشخیص زگیل تناسلی

تشخیص زگیل تناسلی
چگونگی تشخیص زگیل تناسلی در زنان

در مواقعی که  زگیل تناسلی علامت دار باشد، متخصص پوست یا متخصص زنان با تجربه در زمینه زگیل تناسلی با معاینه، زگیل تناسلی را تشخیص می دهند و در موارد مشکوک با تستاسید استیک 5% و یا نهایتا با بیوپسی تشخیص زگیل تناسلی میسر میشود.

درمان زگیل تناسلی

برای درمان زگیل تناسلی روشهای متنوعی وجود دارد انتخاب نوع روش درمان بر اساس وخامت زگیل تناسلی، محل زگیل تناسلی و میزان پیشرفت زگیل تناسلی است.

کرایوتراپی ،تری کلرواستیک، پدوفیلین ، لیزر،کوتر،ایمونوتراپی از روشهای درمان زگیل تناسلی هستند.

بعد از درمان زگیل تناسلی احتمال عود وجود دارد؟

متاسفانه زگیل تناسلی  با هرکدام از روشهای بالا درمان شود احتمال عود مجدد آن وجود دارد. بعضی از همکاران معتقدند تزریق واکسن به خصوص در افراد زیر 30 سال احتمال عود زگیل تناسلی را کم می کند.

استفاده از کاندوم از ابتلای به زگیل تناسلی جلوگیری می کند؟

استفاده از کاندوم از ابتلای به زگیل تناسلی جلوگیری نمیکند بلکه میزان سرایت را کاهش می دهد ولی احتمال انتقال از سایر مناطق آلوده پوست از بین نمی رود چون انتقال از طریق پوست به پوست است.

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان